MasterCard та Visa знизять міжбанківську комісію - платіжні системи отримали дозвіл АМКУ

Поділитися
MasterCard та Visa знизять міжбанківську комісію - платіжні системи отримали дозвіл АМКУ
В Антимонопольному комітеті не приховують, що деякі з банків виявили занепокоєння щодо зниження граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій в Україні. Проте, як вважають в АМКУ, це занепокоєння спростовується аргуентами НБУ та іншіх банків.

Антимонопольний комітет дозволив платіжним системам Mastercard та Visa зменшити ставки міжбанківської комісії. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

"Узгоджені дії зі зменшення міжбанківських комісій здійснюються в рамках Меморандуму про сприяння конкурентному платіжному ринку, який буде реалізовано компанією «Mastercard Europe S.A.», «Visa International Service Association» та Національним банком України", - йдеться в роз'ясненні АМКУ.

Перший етап зниження - до 1,2%, відбудеться з наступного робочого дня після сплину 14 календарних днів від дати отримання дозволу АМКУ.

Наступні етапи зниження відбудуться з 1 липня 2022 року – ще до 1%, та починаючи з 1 липня 2023 року – ще до 0,9%.

Як зазначають в АМКУ, у ході розгляду справи Комітет опитав суб’єктів господарювання, на яких впливатиме дане рішення: банківські установи та торгово-сервісні підприємства.

"Більшість банків відзначили достатність конкуренції на ринку послуг карткових платіжних систем. Конкурентами учасників узгоджених дій на цей час є: платіжна система "Простір", компанія Union Pay International, компанія JCB International Co., Ltd., American Express. Також НБУ повідомив, що 26 березня 2021 року ним було зареєстровано внутрішньодержавну карткову платіжну систему PaySystems (ТОВ "Укркарт"), що на цей час свою діяльність не розпочала", - розповіли в АМКУ.

Водночас в Антимонопольному комітеті визнали наявність й іншої точки зору.

"Деякі з банків виявили занепокоєння щодо зниження граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій в Україні, Але ця інформація спростовується даними НБУ та іншими банками й заявниками", - йдеться в повідомленні.

Також, в АМКУ відзначають, що рішення стосується лише верхнього ліміту ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій та не фіксує рівень ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій. З іншого боку, інші платіжні системи можуть у будь-який час вільно визначати власні ставки внутрішньодержавних міжбанківських комісій на вищому, чи нижчому рівні

З іншого боку, вважають в АМКУ, у разі зниження платіжними системами розміру міжбанківських комісій, банками-еквайрами буде знижено тарифи на послуги еквайрінгу для торговців, що своєю чергою можуть знизити ціни на товари та послуги.

Нагадаємо, здійснювати безготівкові розрахунки за товари споживачам дозволяє послуга еквайрингу. При цьому оплата здійснюється через термінали, підключені до платіжної системи, а банки, що є учасниками платіжної системи мають статус еквайра.

Банки-еквайри оплачують банкам-емітентам, що випускають платіжні картки, міжбанківську комісію – інтерчендж, розмір якої встановлюється міжнародними платіжними системами (для всіх банків однаковий, але різний для типу картки, виду діяльності торговця тощо). Всю суму такої комісії отримує банк-емітент.

Заплановані узгоджені дії стосуються лише міжбанківських комісій для споживчих карток (тобто для фізичних осіб, включаючи усі підкатегорії).

Раніше в Національному банку повідомляли про підписання спільного з міжнародними платіжними системами Visa і Mastercard Меморандуму щодо посилення конкуренції на платіжному ринку України.

Хоча за кілька місяців до того Нацбанк опублікував офіційну заяву з критикою проекту закону №4364, яким депутати зокрема хочуть встановити граничний розмір міжбанківської комісії. Регулятор вважає, що це може зашкодити споживачам і змусить банки згортати програми лояльності. 

Варто також згадати, що експерти прогнозують, що внаслідок зниження ставок інтерчейндж, невдовзі банки будуть змушені або зменшувати власні прибутки, або скорочувати розмір кешбеку, що є більш вірогідним.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі