Перший банк в Україні відреагував поганими новинами через зменшення міжбанківської комісії Visa та Mastercard

Поділитися
Перший банк в Україні відреагував поганими новинами через зменшення міжбанківської комісії Visa та Mastercard
"Цю битву за клієнтів ми програли. Повірте, ми боролися проти цього рішення до останнього", - стверджує співзасновник Monobank Олег Гороховський.

Через зменшення міжбанківської комісії Visa та Mastercard, з 1 грудня 2021 року Monobank зменшує кешбек на 25%, а виплати відсотків на залишок коштів по карті скорочує з 5% до 3% річних. Про це заявив співзасновник банку Олег Гороховський.

"Цю битву за клієнтів ми програли. Повірте, ми боролися проти цього рішення до останнього, оскільки є затятими противниками будь-яких форм втручання держави в економіку та неринкового регулювання. Завтра усі наші клієнти отримають таке повідомлення. Мені дуже шкода, що це відбувається", - зазначив він.

Так, за словами Гороховського, з 1 грудня банк змінює виплати відсотків на залишок власних коштів на картах - з 5% до 3% річних у гривні.

Змінюється програма нарахування кешбеку та миль. Зокрема, розмір кешбеку від банку та миль буде зменшено на 25%. Зміна не стосуватиметься категорій кешбеку від партнерів банку.

За словами Гороховського, в ситуації що склалася, виграють лише окремі великі торгові мережі.

Крім того, зазначив він, можуть частково виграти клієнти цих мереж, оскільки великі торговці пообіцяли знизити вартість товарів.

"І ми чекаємо разом з вами, коли все навколо подешевшає", - зіронізував Гороховський.

Він наголосив, що на рішення щодо зниження міжбанківської комісії Visa та Mastercard погодилися "під тиском деяких великих торгових мереж, низки народних депутатів та Національної ради реформ України".

"Платіжні системи Visa та MasterCard були змушені погодитись на поступове зниження банківських комісій. Перше зниження комісій (на 25%) відбулося 26 листопада і ми, на наш величезний жаль, не можемо зберегти поточні відсотки по кешбеку та милям", - зазначив СЕО Monobank.

Нагадаємо, 17 травня 2021 року Національний банк, Masterсard та Visa підписали Меморандум про сприяння конкурентному платіжному ринку в Україні. Цим документом закріплено узгоджений підхід щодо поступового зниження граничного розміру комісії інтерчейндж.

Хоча за кілька місяців до того Нацбанк опублікував офіційну заяву з критикою проекту закону №4364, яким депутати зокрема хочіли встановити граничний розмір міжбанківської комісії. Регулятор вважав, що це може зашкодити споживачам і змусить банки згортати програми лояльності. 

В Антимонопольному комітеті, який надав дозвіл на узгоджені дії щодо зниження міжбанківської комісії,  визнавали, що не всі банки задоволені таким рішенням.

"Деякі з банків виявили занепокоєння щодо зниження граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій в Україні, Але ця інформація спростовується даними НБУ та іншими банками й заявниками", - повідомляли в АМКУ.

Варто також згадати, що експерти прогнозували, що внаслідок зниження ставок інтерчейндж, невдовзі банки будуть змушені або зменшувати власні прибутки, або скорочувати розмір кешбеку, що є більш вірогідним.

Відсьогодні, з 26 листопада 2021 року, Visa та Mastercard знизили розмір ставки внутрішньодержавних міжбанківських комісій інтерчейндж в Україні до рівня 1,2%. Таким чином, ці дві міжнародні платіжні системи дотримались домовленостей щодо зниження міжбанківської комісії в Україні.

Міжбанківська комісія (інтерчейндж) - це коли банк, який встановив свій термінал, тобто банк-еквайр, має заплатити комісію банку, карткою якого власник карти платить, тобто банку-емітенту. 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі