Кабмін запровадив накопичувальну пенсію для працівників підприємств великої приватизації

Поділитися
Кабмін запровадив накопичувальну пенсію для працівників підприємств великої приватизації
Цей проект стане одним з перших кроків до повноцінного запровадження накопичувальної пенсійної системи для всіх українців.

Кабінет міністрів ухвалив рішення для запровадження експериментального проєкту накопичувальної пенсійної системи для працівників підприємств великої приватизації. Про це повідомив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Сьогодні Уряд започаткував експериментальний проєкт — програму додаткового соціального захисту працівників, які підпадають під велику приватизацію. Інвестор, який купує такий державний об’єкт, протягом двох років після приватизації буде сплачувати внески в недержавні пенсійні фонди для більш ніж половини працівників підприємства", - написав Шмигаль.

"Це стане одним з перших кроків до повноцінного запровадження накопичувальної пенсійної системи для всіх українців", - зазначив глава Уряду.

Шмигаль також додав, що Президент України Володимир Зеленський підтримує цю ініціативу і висловив впевненість, що Парламент також її підтримає.

Як уточнили згодом у Мінсоцполітики, проєкт стосуватиметься тих підприємств, які згідно з умовами продажу зберігають основні види діяльності й мають понад 100 працівників.

Зазначається, що майбутні власники таких підприємств укладатимуть пенсійні контракти та сплачуватимуть накопичувальні внески на користь працівників згідно з чинним законодавством про недержавне пенсійне забезпечення.

Пенсійною програмою має бути охоплено щонайменше 50% працівників, а внески за рахунок роботодавця мають становити не менше 4% заробітної плати працівника, інформують у міністерстві.

Пенсійна програма може передбачати сплату людиною додаткових внесків на свій накопичувальний пенсійний рахунок з власної заробітної плати, але виключно на добровільних засадах.

Роботодавці матимуть податкові пільги для реалізації пенсійних програм. Пенсійні внески підприємства не включатимуться до фонду оплати праці, на них не нараховуватиметься єдиний соціальний внесок, а також з них не утримуватиметься податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

"Гривня, яку підприємство перераховуватиме на рахунок працівника в недержавному пенсійному фонді, "коштуватиме" такому підприємству на 50% дешевше за рахунок податкових пільг, ніж гривня, яку людина отримує "на руки" у вигляді заробітної плати", - йдеться в повідомленні.

Як прокоментувала проєкт міністр соціальної політики Марина Лазебна, на сьогодні в Україні з понад 25 тисяч підприємств лише трохи більше 2 тисяч уклали пенсійні контракти на користь своїх працівників.

При цьому, зауважила міністр, людина, коли влаштовується на роботу, навіть не питає, чи є пенсійна програма у роботодавця.

"З огляду на нашу демографію, ми маємо розуміти, що без власних пенсійних накопичень гідних доходів у літньому віці не буде. Тому пенсійні накопичення мають стати модою, а потім нормою. В тому числі й пенсійні програми від роботодавця. Підприємство без пенсійної програми має бути виключенням, а не правилом. Люди мають обирати місце роботи, в тому числі порівнюючи умови пенсійних програм. Держава має стимулювати створення якомога більше успішних прикладів, які захочеться наслідувати іншим. І ухвалений сьогодні Урядом експериментальний проєкт – крок саме в цьому напрямку", - зазначила Лазебна.

За словами Лазебної, експериментальний проєкт має три важливі моменти.

"Перший – працівники великих державних підприємств, які будуть приватизовані, отримають додатковий соціальний захист. Другий – ми залучатимемо більш соціально відповідальних інвесторів до придбання об’єктів великої приватизації. Це збільшує шанси на те, що вони будуть відповідально ставитись не лише до працівників, але і до екології, і взагалі до соціального впливу свого бізнесу. Третій – ми поширюватимемо практику, коли додаткове накопичувальне пенсійне забезпечення від підприємства є нормою при працевлаштуванні, як у більшості країн світу", - зауважила Лазебна.

Вона також наголосила, що уряд спеціально не обмежував майбутніх власників об’єктів великої приватизації у формі реалізації пенсійної програми і вони можуть обирати найвигіднішу з урахуванням своїх інтересів.

"Можуть створити власний корпоративний недержавний пенсійний фонд. Або створити відкритий недержавний пенсійний фонд і потім претендувати на його участь у другому рівні пенсійної системи. Можуть не створювати нічого, а обрати один з працюючих НПФ в Україні та укласти з ним пенсійний контракт. Можуть взагалі застосувати принцип "гроші ходять за людиною" і запропонувати працівникам кожному вибрати недержавний пенсійний фонд самостійно", - розповіла міністр.

Вона зауважила, що такий те саме стосується й умов внесків.

"Ми встановили лише мінімальний рівень. А далі – все вирішуватиме підприємство. Чи це буде фіксований відсоток внесків, чи він зростатиме в залежності від терміну роботи людини на підприємстві, чи зростатиме в залежності від віку, чи будь-які інші принципи, які допоможуть зробити пенсійну програму ефективним інструментом управління талантами саме на цьому підприємстві", - пояснила міністр.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі