У Раді пропонують запровадити накопичувальні пенсії з 2022 року

Поділитися
Що пропонує доопрацьований законопроект №2693-д.

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів доопрацював законопроект №2693-д щодо загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення. Законопроект передбачає запровадження з 1 січня 2022 року другого рівня пенсійної системи – системи загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення.

Зазначається, що учасником системи загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення може бути особа, яка на момент сплати накопичувального внеску не досягла віку 55 років і не отримує пенсії за віком або за вислугу років. При цьому внески до системи обов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення починають сплачуватись з 1 січня 2023 року. Накопичувальні внески включатимуться до єдиного соціального внеску, який залишатиметься незмінним - у розмірі 22% до визначеної законом бази нарахування єдиного внеску.

Розмір накопичувального внеску, який сплачуватимуть роботодавці, складе :

1% від розміру заробітної плати працівників – у 2023 році;

1,5% – у 2024 році;

2% – у 2025 та наступні роки.

Шляхом коштів держбюджету нарахування та сплата додаткового накопичувального внеску у 2023 році буде здійснюватись у розмірі 1%, у 2024 році – у розмірі 1,5%, у 2025 році – у розмірі 2% від бази нарахування накопичувального внеску.

Починаючи з 1 січня 2026 року накопичувальні внески сплачуватимуть платники накопичувального внеску до будь-якого авторизованого пенсійного фонду, включаючи уповноважений пенсійний фонд, або авторизований банк на вибір учасників системи.

Якщо учасник системи в установленому порядку не подав заяву про вибір авторизованого пенсійного фонду та не повідомив платнику накопичувального внеску на свою користь про такий вибір, такий платник з 1 січня 2026 року продовжує сплачувати накопичувальні внески до уповноваженого пенсійного фонду.

Зазначимо, експерти парламентського Комітету з питань антикорупційної політики, аналізуючи перспективи впровадження в Україні обов'язкових накопичувальних пенсій, зазначають, що «Україна не має достатнього рівня економічного розвитку та стану справ із запобіганням корупції» для її впровадження. Детальніше читайте у статті Юлії Самаєвої "Пенсії по-новому: на що розраховувати українцям"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі