Індія випередила Китай за темпами зростання ВВП

Поділитися
Індія випередила Китай за темпами зростання ВВП Економіки Індії та Китаю розвиваються найбільш динамічно, але має серйозні структурні проблеми © vestifinance.ru
Китайська економіка зіткнулася з падінням експорту та зниженням обсягу інвестицій.

За даними державної статистики, серед великих світових економік Індія демонструє найвищі темпи зростання.

Збільшення ВВП на 7,9% в першому кварталі 2016 року дозволило Індії випередити Китай, ВВП якого за аналогічний період зріс на 6,7%, говориться в дослідженні World Economic Forum.

Уповільнення зростання китайської економіки пов'язане з низкою факторів: падінням обсягів експорту, великим державним боргом, уповільненням зростання інвестицій. Це вплинуло на світову економіку, і, за оцінками МВФ, спровокувало зниження темпів зростання в азіатському регіоні. Тим не менш, існує надія, що перехід від розвитку інфраструктури та інвестицій до зростання споживання та розвитку ринку послуг забезпечить стабільність китайської економіки.

Незважаючи на зниження темпів зростання ВВП КНР, вони залишаються об'єктом заздрості для багатьох розвинених економік Заходу. Зокрема, за даними Євростату, в ЄС цей показник у 2015 році досяг позначки в 1,9%.

Зростання індійської економіки багато в чому обумовлений розвитком сільськогосподарського сектору. Країна, яка раніше залежала від імпорту продуктів харчування, перетворилася на їх експортера. Підвищення рівня і якості життя принесли демографічні дивіденди: найближчим часом Індія стане країною з найбільшою і молодий робочою силою у світі.

У даний час Індія є домом відомих фармацевтичних компаній і виробників сталі для космічної техніки. У країні зростають приватне споживання та експорт.

Тим не менш, в Індії зберігаються серйозні структурні соціально-економічні проблеми: нерівномірний розвиток інфраструктури та людського капіталу, гостра соціальна нерівність і бідність.

Дані державної статистики по зростанню ВВП також піддаються критиці через недосконалу методику розрахунку.

Читайте також: Індія створить військово-транспортний літак з Україною замість Росії – ЗМІ

Як писало британське видання The Financial Times, Сі Цзіньпін відмовився від формули успіху, яка збагачувала Китай. У політиці Китай знову спирається на авторитет сильного лідера. В економіці ера щорічного подвоєння економічного зростання закінчилася. КНР перейшла на модель, яка забезпечує зростання за рахунок внутрішнього споживання, а не експорту. І в зовнішній політиці Пекіна відмовився від принципу "Ховай і Чекай", кинувши виклик домінуванню США у Азіатсько-тихоокеанському регіоні.

Нещодавно видання Financial Times писало, що економічний спад Китаю вплинув на його військовий бюджет. Лідер КНР Си Цзиньпін, який також очолює Центральну військову комісію комуністичної партії, пояснив, що через сповільнення економічного зростання Пекін не зможе збільшити військовий бюджет так, як планував ще в березні. Тим часом, видання Newsweek писало, що Індія відбирає у Китаю потік прямих інвестицій. В світі річне зростання прямих інвестицій з нуля складають 9%. Але в Китаї минулого року вони, навпаки, скоротилися на 23%. Всього за рік іноземні компанії вклали в країну 75 мільярдів доларів. Для порівняння, на початку 2000-х років КНР отримала 120 мільярдів прямих інвестицій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі