Про це сьогодні пише Financial Times, додаючи, що лідер КНР Си Цзиньпін, який також очолює Центральну військову комісію комуністичної партії, пояснив, що через сповільнення економічного зростання Пекін не зможе збільшити військовий бюджет так, як планував ще в березні.
"Тепер стало дуже не просто зберегти нормальне зростання військового бюджету", - сказав Си Цзиньпін.
Таким чином, цього року Пекін вирішив збільшити фінансування армії лише на 7,6%, піднявши його до 145 мільярдів доларів. Хоча перед цим китайське військове командування вимагало подвоїти бюджет. Тим часом, видання Newsweek писало, що Індія відбирає у Китаю потік прямих інвестицій. В світі річне зростання прямих інвестицій з нуля складають 9%. Але в Китаї минулого року вони, навпаки, скоротилися на 23%. Всього за рік іноземні компанії вклали в країну 75 мільярдів доларів. Для порівняння, на початку 2000-х років КНР отримала 120 мільярдів прямих інвестицій.
Тим часом, інвестиції Китаю в країни ЄС досягли рекордних 23 млрд доларів. Таким чином, обсяг китайських інвестицій в Європу виріс на 28 % в порівнянні з $ 18 млрд в 2014 році, а вкладення в США – на 17 % порівняно з рівнем 2014 в $ 12,8 млрд. Нагадаємо, валютные резерви Китаю в січні знижувалися третій місяць поспіль на тлі того, щоцентробанк КНР продовжує скидати долари на ринок для захисту юаня і запобігання ще більшого відтоку капіталу з країни.
Як пише Wall Street Journal, проблеми на біржі можуть підштовхнути Китай до агресивного націоналізму. Якщо економічне зростання не продовжиться, владі КНР доведеться шукати спосіб, як зміцнити підтримку народу.