Фюле не розуміє, звідки українська влада взяла цифру у 160 млрд євро на євроінтеграцію

Поділитися
Фюле не розуміє, звідки українська влада взяла цифру у 160 млрд євро на євроінтеграцію © mjayit.blogspot.com
Заявлені українською владою "відступні" у 160 млрд євро "не викликають довіри", зазначає єврокомісар Штефан Фюле. За його словами, ЄС планував активізувати допомогу Україні в 2014-2020 роках, після підписання Угоди про асоціацію.

Єврокомісар з питань політики та добросусідства Штефан Фюле вважає завищеною озвучену урядом України оцінку коштів у 160 млр євро, необхідних на адаптацію країни до стандартів Євросоюзу.

"Цифра у 160 млрд євро у вигляді адаптаційних витрат для України не викликає довіри. Навіть якщо розтягнути цю цифру на 10 років перехідного періоду, це 10% річного ВВП України. А це глибоко суперечить досвіду країн Центральної та Східної Європи. Свого часу, вступаючи в ЄС, вони інвестували всього по кілька відсоткових пунктів від їхнього річного ВВП", - заявив Фюле в інтерв'ю газеті "Сегодня".

Єврокомісар зазначив, що кошти, які вкладають у модернізацію економіки, варто розглядати як інвестиції, а не витрати.

"Я розчарований, що модернізацію української економіки розглядають як витрати, а не інвестиції. Єдині витрати, яких може зазнати Україна, це витрати за бездіяльність. Україна ризикує своїм майбутнім, що призведе до ще більшого застою економіки", - сказав Фюле.

За його оцінкою, завдяки угоді про асоціацію ВВП України у перспективі зріс би на 6,2%.

"Переваги угоди цілком очевидні: в перший же рік українські експортери зможуть заощадити до 500 млн євро на ввізних митах, а в довгостроковій перспективі ВВП України збільшиться на 6,2%", - вважає він.

ТАКОЖ: Янукович розповів, скільки грошей хоче від Європи

Він додав, що європейські структури вже виділили значні обсяги фінансової допомоги Україні і надалі планували активізувати допомогу.

"І давайте не будемо забувати, що ЄС - найбільший міжнародний провайдер технічної та фінансової допомоги Україні. Всі роки незалежності, починаючи з 1991-го, ЄС підтримував структурні перетворення в Україні: грантів ми виділили більш ніж на 3,3 млрд євро, позик від Євроінвестиційного банку і ЄБРР - на 10,5 млрд євро. І це не рахуючи двосторонньої допомоги від багатьох країн-членів ЄС. А щоб допомогти Україні адаптувати і модернізувати свою економіку, ми планували активізувати нашу допомогу і у 2014-2020 роках після підписання угоди", - сказав Фюле.

Прем'єр Микола Азаров заявляв, що Україні тільки на адаптацію технічних регламентів до стандартів ЄС в рамках впровадження положень Угоди про асоціацію необхідно 160-170 млрд євро протягом 10 років.

Ця цифра фігурує в аналітичній записці під назвою "Інтеграційні ризики України", підготовленій для Кабміну провідними економічними інститутами Національної академії наук України.

Як відомо, сьогодні у четвер, 28 листопада, починається саміт Східного партнерства у Вільнюсі, на якому планували підписати Угоду про асоціацію України з ЄС. Однак за тиждень до саміту Україна призупинила підготовку до підписання документа. !zn

Читайте також:

ЄС формує економічний пакет для компенсації втрат України, - Кваснєвський

Фюле: Україна не зверталася з проханням компенсувати втрати від Угоди з ЄС

ЄС не повинен платити Україні компенсацію за слабкість, - посол Великобританії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі