ЄС формує економічний пакет для компенсації втрат України, - Кваснєвський

Поділитися
ЄС формує економічний пакет для компенсації втрат України, - Кваснєвський © telegraf.com.ua
За словами екс-президента Польщі Олександра Кваснєвського, Євросоюз надто пізно зрозумів, які негативні наслідки спричинить економічний тиск Росії, і на сьогодні пропонувати компенсацію може бути вже занадто пізно, адже до саміту у Вільнюсі залишилося всього два дні.

Україна у питанні асоціації з ЄС ще не все втратила, і навіть непідписання на саміті у Вільнюсі Угоди про асоціацію з ЄС не означає відмову від курсу євроінтеграції.

Про це екс-президент Польщі, член моніторингової місії Європарламенту в Україні Александр Кваснєвський сказав в інтерв'ю в ефірі польського Radio ZET.

"Навіть якщо у Вільнюсі угоду (про асоціацію України з ЄС - ред.) не підпишуть, історія на цьому не закінчується. Будемо мати наступні місяці. Питання в тому, чи можна повернутися за стіл переговорів з Україною до виборів до Європарламенту (у травні 2014 року - ред)", - заявив Кваснєвський.

За словами колишнього президента, якщо б вдалося протягом декількох місяців, використовуючи існуючі і в українському уряді проєвропейські сили, повернутися до переговорів і серйозної розмови про асоціацію, то шанс підписання договору ще залишається. При цьому він підкреслив, що необхідно пам'ятати, що тиск Росії на Київ буде тільки збільшуватися.

На питання, чи шантажує Росія президента Януковича, він заявив, що у певному сенсі так. "Росіяни, борючись за Україну, використовували дуже жорсткі методи, якщр не сказати навіть нещадні. З літа триває блокування українського експорту, для України - це майже 40% торговельного обороту", - сказав він.

За його словами, Росія є "суттєвим винуватцем" цієї економічної драми, і РФ використовує цей важіль так, що Віктор Янукович, прем'єр Микола Азаров та український уряд прогнулися.

- Кваснєвський продовжує "переговори останнього шансу" з українським керівництвом

Коли Кваснєвського запитали, чи він відчуває себе "батьком фіаско" переговорів Україна-ЄС, відповів: "У будь-якому випадку". При цьому уточнив, що він із Петом Коксом зробили навіть більше, ніж сто відсотків: "Залишалося лише питання Юлії Тимошенко і наше завдання було близьким до завершення, от тільки... президент Путін і відсутність чіткої реакції ЄС".

Він додав також, що зараз ЄС формує економічний пакет допомоги Україні, але це вже надто пізно, адже до саміту у Вільнюсі залишається всього два дні. "Я беру участь у багатьох розмовах, і я знаю, що Європейський Союз намагається створити певний економічний пакет, який би реально допоміг Україні, але це буде занадто пізно", - сказав екс-президент.

На думку Кваснєвського, якщо б Євросоюз ще влітку, коли розпочалася економічна блокада Росії щодо експорту з України, поміркував, які наслідки вона викличе, нинішня ситуація була б, напевно, іншою, хоча й не обов'язково.

"Нам, як Європі, треба сказати собі, хочемо допомогти Україні вийти зі східної зони російського впливу, чи ні. Якщо росіяни, використовуючи жорстокі методи, спричинили втрати в економіці України на суму у кілька десятків мільярдів доларів, то виникає питання, як може допомогти Європа чи світ", - сказав він.

За словами Кваснєвського, це важливе питання, як для ЄС, так і Міжнародного валютного фонду. !zn

Читайте також:

Президент Янукович пояснив свої "непрості рішення" турботою про "найбільш знедолених"

Янукович поїде на саміт до Вільнюса, але Асоціацію підписувати поки не планує

Польща запропонувала альтернативу підписання асоціації Україна-ЄС, - Gazeta Wyborcza

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі