Фюле запевнив, що Україна не просила компенсувати втрати від підписання угоди з ЄС

Поділитися
Фюле запевнив, що Україна не просила компенсувати втрати від підписання угоди з ЄС © euukrainecoop.net
Єврокомісар також назвав нонсенсом інформацію про те, що Україна вимагає 20 млрд доларів, щоб адаптуватися до європейських стандартів.

Єврокомісар з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що до європейських органів влади не надходили пропозиції Києва щодо полегшення торговельного режиму для товаровиробників, які можуть постраждати від блокади з боку Росії після підписання Угоди про асоціацію, передає "Коммерсант-Україна".

"Наскільки я пам'ятаю, від України було тільки два запити. Перший стосується одного виробника специфічної сталі, де вже діють антидемпінгові заходи з боку ЄС. Був також запит про одного виробника продовольчої групи, який зіткнувся з претензіями Росії з приводу безпеки продукції (ймовірно, мова йде про компанію Roshen - ред.)", - сказав Фюле. Комісар виключив можливість того, що дискусія щодо компенсаційного пакету проходила без його участі. "Це входить до сфери моєї відповідальності", - підкреслив він.

ТАКОЖ: ЄС не хоче "купувати" Україну

Окремо Фюле відреагував на інформацію про те, що імплементація УА дорого коштуватиме Україні. "В останні дні та години я чув різні суми, наприклад, про те, що Україна вимагає суму близько 20 мільярдів доларів, щоб адаптуватися до європейських стандартів. Це нонсенс! Я не визнаю такі цифри і не розумію, звідки вони взялися!" - заявив єврокомісар, відмовившись, втім, дати свою оцінку таких витрат.

Як відомо, в українському уряді, коментуючи причини відмови від Угоди про асоціацію, стверджують, що Україна "не отримала сигнал від Євросоюзу щодо компенсації втрат, яких країна зазнає через скорочення товарообігу з країнами СНД, зокрема з Росією".

Раніше посол України при ЄС Костянтин Єлісєєв озвучив заходи, які українська влада очікує від Євросоюзу в рамках підготовки до підписання договору про асоціацію.

За словами дипломата, такими заходами повинні стати: підтримка відновлення співпраці між Україною та МВФ; надання фінансової допомоги; вихід на європейські ринки української продукції, що відповідає нормам ЄС; направлення допомоги ЄС на потреби виконання подальших реформ згідно з угодою про асоціацію; залучення фінансових ресурсів для модернізації української газопранспортной системи та запобігання реалізації політично мотивованого проекту "Південний Потік"; просування у вирішенні проблеми антидемпінгових заходів проти українського експорту.

Штефан Фюле, у свою чергу, заявляв, що ЄС матеріально підтримує Україну. За словами єврокомісара, з 1991 року, коли Україна здобула незалежність, ЄС надав підтримку трансформації України на загальну суму понад 3,3 млрд євро грантової (безповоротної) допомоги, а також чималі кошти. !zn

Читайте також:

Фюле нагадав Україні про багатомільярдну допомогу Європи

Єврокомісар Фюле встановив дедлайн для асоціації - ранок п'ятниці 29 листопада

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі