ЄС не хоче "купувати" Україну

Поділитися
ЄС не хоче "купувати" Україну © kievcity.gov.ua
Євросоюз може профінансувати українські реформи, але не українські борги, заявив посол ЄС в Україні Ян Томбінський. Зміст асоціації полягає не в тому, щоб "купити" Україну, а в тому, щоб допомогти їй через необхідні реформи стати найкращою країною.

Європейський Союз може надати Україні фінансову допомогу за умови проведення реформ, заявив глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.

"Якщо ми говоримо про фінансову допомогу, то вона має бути спрямована на підтримку реформ в Україні. Україна повинна ініціювати певні реформи. Тобто, фінансова допомога може прийти тоді, коли в українській економіці будуть відбуватися процеси, які в перспективі зроблять її витривалішими до криз і більш міцною, - сказав Томбінські в інтерв'ю ВВС Україна у суботу, 16 листопада.

- ЄС фінансово простимулює підписання асоціації з Україною

Дипломат зазначив, що ЄС вже багато років виділяє кошти на допомогу Україні у проведенні реформ у різних секторах.

"Ця допомога вже присутня, але вона не полягає в тому, щоб хтось заплатив борги України. Якщо залучаються гроші, то вони повинні залучатися з розумінням, що в перспективі вони допоможуть поліпшити і зміцнити українську економіку. Зміст асоціації полягає не в тому, щоб "купити" Україну, а в тому, щоб допомогти їй стати кращою країною, швидше інвестувати в Україну, бути її партнером, а не "купувати", - сказав Томбінський.

Як повідомляло ZN.UA, раніше посол України при ЄС Костянтин Єлісєєв звинуватив Євросоюз в небажання підписувати угоду і в штучному роздмухуванні "проблеми Юлії Тимошенко", а також звернувся до ЄС з проханням про фінансову допомогу, яка переконає Київ виконати вимоги Європи і підписати угоду про асоціацію.

На думку дипломата, такими заходами повинні стати: підтримка відновлення співпраці між Україною та МВФ; надання фінансової допомоги; вихід на європейські ринки української продукції, що відповідає нормам ЄС; напрямок допомоги ЄС на потреби виконання подальших реформ згідно з угодою про асоціацію; залучення фінансових ресурсів для модернізації української газопранспортной системи та запобігання реалізації політично мотивованого проекту "Південний Потік"; просування у вирішенні проблеми застарілих антидемпінгових заходів проти українського експорту, яка не зрушується з місця з кінця 20-го століття.

Президент Віктор Янукович 14 листопада назвав обсяги фінансування, необхідні, на його думку, Україні: "Цифри називаються різні - від $ 100 млрд до $ 500 млрд". Допомога, яку здатний виділити ЄС, в сотні разів менше - наприклад, макрофінансова підтримка очікується в розмірі 610 млн євро. !zn

Читайте також:

Янукович поскаржився на відсутність попиту на українську продукцію в ЄС

Україна чекає від ЄС конкретної допомоги для підписання угоди про асоціацію

Росія готова до великих спільних проектів, якщо Україна не підпише Угоду з ЄС

ПР раді, що президент Польщі з розумінням поставився до можливої "паузи" в євроінтеграції України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі