ЄС не повинен платити Україні компенсацію за слабкість, - посол Великобританії

Поділитися
ЄС не повинен платити Україні компенсацію за слабкість, - посол Великобританії Посол Великобританії в Україні Саймон Сміт © 2000.net.ua
Британський дипломат вважає, що для зміцнення економіки України слід не просити грошей у Європи, а боротися з корупцією та рейдерством, змінювати податкову політику і виконувати вимоги МВФ.

Уряд України так і не обґрунтував компенсацію у розмірі понад сто мільярдів доларів на адаптацію до вимог Європейського Союзу. Про це посол Великобританії в Україні Саймон Сміт розповів в інтерв'ю виданню "Коммерсант-Україна".

"Мене не переконали цифри, які навели представники уряду. За ці дні я почув від них про 105 млрд доларів втрат, і навіть про 160 млрд доларів, але вони так і не обґрунтували такі дані", - сказав Сміт.

За його словами, ці цифри з'явилися лише тиждень або два тому, хоча переговори щодо угоди про асоціацію з ЄС завершилися два роки тому. "Хочу підкреслити: ми взагалі не говоримо про втрати, пов'язані з імплементацією угоди. Ми вважаємо, що угода дає можливості, що вона має величезне значення для України, і не має сенсу говорити про якусь вартість її впровадження", - вважає Сміт.

Також він не згоден з тим, що економіка України зазнає втрат у разі підписання угоди з ЄС. "Євросоюз - це не інститут щодо закриття бюджетного дефіциту", - зазначив Сміт.

"Так, є проблема у слабкості, вразливості бюджетної політики України, і не дарма ведуться переговори з МВФ. Діалог з МВФ триває роками. Фонд вже давно висунув мудрі вимоги, що стосуються бюджетної політики України. Тим не менш, президент Янукович нещодавно заявив, що Київ не піде на виконання ключової вимоги МВФ про підвищення вартості газу для населення. Україні пропонували шляхи, які дозволили б пом'якшити удар по незахищеним, малозабезпеченим верствам населення внаслідок зростання вартості газу, але уряд відповів відмовою", - сказав посол Великобританії.

Сміт вказує, що для вирішення проблем з економікою слід звернути увагу на корупцію та рейдерство. "Мене дивує, коли кажуть, що потрібні якісь компенсації для бізнесу, не готового до конкуренції. Ми що, повинні платити компенсацію за слабкість? Або за те, що люди не готові модернізувати виробництво? Я хочу підкреслити: тут не йде мова про якісь нові питання, у них давня історія. Не є великою новиною, що для підвищення інвестиційної привабливості України треба стримувати корупцію, боротися з рейдерством, переглянути свою податкову політику, або нарешті серйозно взятися за виконання вимог МВФ. Погодьтеся, всі ці поради лунають вже кілька років, а не з'явилися тиждень тому", - сказав посол Великобританії. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі