ДИКАНІВКА РАЙОННОГО «РОЗЛИВУ»

Поділитися
Перші повідомлення про аварію на насосній станції в районі Чугуєва змусили харків’ян захвилюватися: поруч селище Кочеток, де розташовані насосні споруди, що подають воду всьому Харкову...

Перші повідомлення про аварію на насосній станції в районі Чугуєва змусили харків’ян захвилюватися: поруч селище Кочеток, де розташовані насосні споруди, що подають воду всьому Харкову. Відразу пригадалася аварія середини 90-х років на Диканівських очисних спорудах, коли в Сіверський Донець потекли фекалії півторамільйонного міста.

Цього разу без води і каналізації залишилися жителі Чугуєва. Ситуація з Диканівкою повторилася тут один в один: у ніч на 15 травня затоплено головну каналізаційну насосну станцію, сталося замикання електродвигуна, відключилася подача на очисні споруди. Фекалії «пішли» у місцеву річку Чуговку, що впадає в Сіверський Донець. Щоб зменшити каналізаційні скидання, була відключена подача холодної води на Чугуїв.

Вночі аварію ліквідувати не вдалося: не було насосів, нічим було відкачувати воду. Пізніше працівники зштовхнулися і з таким феноменом — воду відкачують, а вона все надходить і надходить, просочуючись через засувки.

За заявою першого заступника харківського губернатора Олександра Колесникова, причиною аварії послужив «різкий кидок» води. На запитання, що його викликало, у перші години відповіді не було.

До ліквідації аварії була залучена аварійно-каналізаційна насосна група державного підприємства «Харківкомуночистка», сили комунального підприємства «Облводоканал», місцеві і харківські фахівці. Оскільки під водою опинилася частина електрокабелю, довелося задіяти електриків. Знадобилися заміна трьох двигунів, демонтаж і монтаж. На все потрібен був час. Знадобилися і профілактичні роботи. У польових умовах було організоване хлорування стічних вод, щоб до Сіверського Донця потрапили менш небезпечні потоки. У стічних водах могли бути ембріони холери, що також викликало чималі побоювання.

Водночас з аварійними роботами потрібно було вирішувати питання постачання питної води жителям Чугуєва. Було організовано підвезення води в дитсадки, школи, лікарні. Жителі міста перейшли на використання джерел, криниць, артезіанських свердловин — добре що на природну воду це місце багате. Попри те, що вранці по місцевому радіо пролунало повідомлення про припинення подачі питної води, чугуївці, зважаючи на все, не дуже й зрозуміли, що сталося в місті. А можливо, просто звикли: аварії на насосній станції тут не новина. До того ж, незважаючи на заяви про перекриття води, у ряді місць вона з кранів текла. Що це була за вода і звідки надходила? Це запитання, схоже, залишається без відповіді.

Чугуїв — не Харків, за масштабами аварія — міні-Диканівка. І все ж дві аварії легко порівнювані, причини однакові: застаріле, зношене устаткування дало збій. І ясно ще одне — аварія на Диканівці не стала уроком для Харківщини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі