«Зважені» та щасливі: письменники, які навчилися рахувати

Поділитися
Чому саме ці, а не інші «інженери людських душ», навчившись добре рахувати свої статки, вправно тримаються у сідлі економічного успіху?

Престижні західні часописи регулярно підраховують статки найзаможніших літераторів. Ось і недавно спільноті стали відомі «зважені та щасливі» світові письменники, нинішня вартість яких визначається на економічних «терезах», звісно, не художнім рівнем їхніх творів, а кількістю проданого та заробленого (за певний відтинок часу).

Отже, чому саме ці, а не інші «інженери людських душ», навчившись добре рахувати свої статки, вправно тримаються у сідлі економічного успіху?

На першому рядку в рейтингу Forbes уже давненько впевнено почувається творець гостросюжетних романів Джеймс Паттерсон. Щаблем нижче опинився майстер із виробництва товарів у категоріях «жахи», «містика», «фантастика» Стівен Кінг, не пропустивши поперед себе детективістку Джанет Івановіч. Четвертий у цій компанії - Джон Грошем, орач нивки юридичних трилерів. Дитячий письменник Джефф Кінні закрив лідерську «п’ятірку».

До переліку осіб, про яких марить кожен притомний видавець, потрапили також Даніела Стіл (жіноче «мило), Сьюзен Коллінз (постапокаліптична фантастика) та Стефані Маєр (опуси про вампірів). Вилетіла з чільної «десятки» авторка поттеріани Джоан К.Ролінґ. І навпаки - ще не приєдналася до колег Е.Л.Джеймс із трилогією «50 відтінків сірого» (див. DT.UA №32 від 14 вересня 2012 р.), «На 50 відтінків темніше» і «50 відтінків свободи», позаяк цифри беруться за період із травня минулого по травень поточного року, а її еротична епопея стала міжнародним бестселером лише кілька місяців тому. Фахівці прогнозують, що завдяки ахроматичному триптихові вже 2013-го фінансовий результат британки виявиться недосяжним для всіх її конкурентів. Якщо, звісно, до Гелловіну не вигулькне інша - ще потужніша - сенсація.

Джеймс Паттерсон:
жага к-р-р-р-ові

Свою письменницьку вершину - 33 млн. дол. річного доходу і бронзову сходинку Forbes-п’єдесталу - американка взяла тривалою облогою. Перш ніж її твори стали публікувати, вона пізнала гіркоту численних відмов і не заспокоїлася вже будучи авторкою дюжини жіночих романів. Джанет Івановіч урешті-решт знайшла свій голос, зробивши детективному романові любовне щеплення й вигадавши героїню, котра заворожила аудиторію.

Стефані Плам - «мисливиця на голови»: якщо випущений під заставу зловмисник вчасно не з’являється на очі Феміди, вона має його розшукати й повернути за місцем призначення. Величина її винагороди прямо пропорційна небезпечності зловмисника. Фішка в тому, що блакитноока білявка Стефані - екс-продавчиня нижньої білизни, а не Термінатор. І до середини будь-якого роману («Пані з пістолетом», «Два чоботи не пара», «Три проблеми для Попелюшки», «Роби, як я») ця профі-амазонка обертається на жертву, на яку полюють погані хлопці, бо зі своїм італо-угорським темпераментом і за відсутності здорового глузду в кожній ситуації вона поводиться наче слон у посудній крамниці, й лише постійне втручання мужнього красеня Мореллі (бойфренд із потенціалом жениха) рятує дівчину від провалу.

Методом схрещення Івановіч вивела гібрид, якому притаманні властивості детективу, дамського чтива та циркової божевільні. Тепер вона - власниця Evanovich Inc, компанії з виготовлення літературного фаст-фуду, де поруч із нею гарують чоловік, син, дочка і зять.

Джон Грішем:
«Встати, суд іде!

Хоч би як склалася надалі доля наймолодшого учасника рейтингу, 41-річного Джеффа Кінні, але одне його досягнення незаперечне, - «Щоденник слабака» затьмарив тріумф «Гаррі Поттера» і приніс авторові 25 млн. дол. Організатори премії BBC Blue Peter Book Award були заскочені результатом проведеного онлайн-голосування: тинейджери обрали як еталон десятиріччя цикл романів про свого однолітка - невдаху Грега Геффлі, який обмежився б відеоіграми, та, оскільки здатність хлопця потрапляти в халепи перевищує середню норму, мусить давати собі раду, приймаючи допомогу друзів, відбиваючись від суперників, налагоджуючи стосунки з братом, батьками та вчителями. Схоже, попри акселерацію, технічний прогрес, пришвидшений розвиток і розмаїття культур, десь у глибині свого єства підлітки анітрохи не змінилися. І простецька оповідь про дружбу та взаємодопомогу й досі здатна їх хвилювати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі