Грузія й Україна давно пов’язані одна з одною плідними політичними, культурними та дружніми контактами, історія яких іде в глибину століть. А новітня історія цих зв’язків налічує лише одне десятиліття — 22 липня 1992 року було встановлено дипломатичні відносини між незалежними державами Україною та Грузією. Надзвичайний та Повноважний Посол Грузії в Україні пан Грігол Катамадзе визначив взаємовідносини наших країн як «унікальні».
Посольство надає великого значення культурному обміну між нашими державами, активно підтримуючи приїзд до Києва кращих театральних колективів. Досить пригадати гастролі всесвітньо відомого театру ім. Шота Руставелі на чолі з Робертом Стуруа, авторський концерт Гії Канчелі, творчий вечір Софіко Чіаурелі й Коте Махарадзе, концерт у Палаці «Україна» дивовижного ансамблю танцю Грузії ім. Сухішвілі й багато інших заходів найвищого творчого рівня.
Безпрецедентним за своїм культурологічним значенням є вихід тритомного альманаху «Хроніка-2000, Україна—Грузія». Видання його здійснено під егідою Фонду сприяння розвитку мистецтв, головний редактор — Юрій Буряк, автор проекту Анатолій Толстоухов. Тритомник містить статті та глибокі дослідження, написані українськими та грузинськими авторами, які розповідають про давні й сьогоднішні традиції культурного обміну. Обкладинки оформлені творами грузинських художників.
Презентації «Хроніки» був присвячений прийом, влаштований у затишному київському ресторані «Арагві», з якого було «перекинуто» прямий телеміст у телестудію грузинської столиці. Уряд Грузії високо оцінив цей проект, нагородивши трьох із його творців — Анатолія Толстоухова, Юрія Буряка й Ігоря Вербу державними орденами.
Пан Грігол Катамадзе з радістю повідомив — досягнуто домовленості про те, що в лютому Роберт Стуруа розпочинає постановку п’єси «Цар Едіп» у Національному театрі драми ім. І.Франка з Богданом Ступкою в головній ролі. Прем’єра передбачається в квітні. Отже успішне наведення мостів дружби триває.