Законопроєкт щодо мобілізації – які строки уточнення даних у ТЦК для тих, хто в Україні або за кордоном

Поділитися
Законопроєкт щодо мобілізації – які строки уточнення даних у ТЦК для тих, хто в Україні або за кордоном © Міністерство оборони України/facebook.com
Уточнення даних має відбутися впродовж 60 днів після набрання законом чинності

В остаточному тексті законопроєкту щодо мобілізації №10449, який профільний комітет 9 квітня схвалив до другого читання визначено строк, впродовж якого ті, хто перебуває на військовому обліку, мають уточнити у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки свої дані.  

У тексті законопроєкту зазначається, що під час дії Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» громадяни України, які перебувають на військовому обліку, «зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом» уточнити:

  • адресу проживання, 
  • номери засобів зв’язку, 
  • адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) 
  • та інші персональні дані.

У тексті законопроєкту зазначається, що «цей Закон набирає чинності через один місяць з дня, наступного за днем його опублікування». 

У разі перебування громадянина на території України уточнення даних можна здійснити кількома шляхами:

  • прибути самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання,
  • уточнити дані у центрі надання адміністративних послуг, 
  • уточнити дані через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).

У разі перебування громадянина за кордоном: 

  • шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку;
  • через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).

Нагадаємо, розгляд законопроекту у залі парламенту починається 10 квітня. Раніше голова Верховної Ради Руслан Стефанчук попередив, що після того, як законопроєкт потрапить до зали парламенту, над ним можуть працювати до кількох тижнів, якщо народні обранці все ж будуть наполягати на своїх правках.

Народний депутат Ярослав Железняк зазначив, що до законопроєкту подано більше  4300 правок і 10 квітня Рада зможе розглянути лише ті, що не були підтримані профільним комітетом, а «все буде вирішуватися саме 11-го квітня» – під час розгляду правок, які комітет з питань нацбезпеки підтримав. 

Раніше Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що після перегляду внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу ЗСУ військове керівництво дійшло висновку, що наразі немає потреби у мобілізації 500 тисяч українців.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі