В остаточному тексті законопроєкту щодо мобілізації №10449, який профільний комітет схвалив до другого читання, залишаються норми щодо обмежень у праві керування транспортними засобами для осіб, що ухиляються від виконання обов’язків на вимогу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
«Провадження у справах за зверненням територіального центру комплектування та соціальної підтримки при здійсненні ним визначених законом повноважень здійснюється на підставі заяви щодо тимчасового обмеження фізичної особи у праві керування транспортними засобами – на строк до виконання такою особою вимоги територіального центру комплектування та соціальної підтримки про виконання обов’язку (обов’язків) військовозобов’язаним, резервістом», – йдеться у тексті, який оприлюднив народний депутат Олексій Гончаренко 9 квітня.
Проте народні депутати зазначили, що не всіх осіб, що ухиляються від обов’язків, будуть карати позбавленням права керування транспортними засобами. Ці обмеження не можуть бути застосовані у разі:
- якщо встановлення такого обмеження позбавляє особу основного законного джерела засобів для існування;
- використання особою транспортного засобу у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на його утриманні особи з інвалідністю I, II групи, визнаної в установленому порядку, або дитини з інвалідністю.
Нагадаємо, розгляд законопроекту у залі парламенту починається 10 квітня. Комітет Ради з питань з нацбезпеки прибрав з тексту законопроєкту норми щодо демобілізації та ротації військовослужбовців. Ці питання мають бути внормовані окремим законопроєктом, який має підготувати Кабмін.
Раніше голова Верховної Ради Руслан Стефанчук попередив, що після того, як законопроєкт після розгляду поправок у профільному комітеті потрапить до зали парламенту, там над ним можуть працювати до кількох тижнів, якщо народні обранці все ж будуть наполягати на своїх пропозиціях.