Рада схвалила за основу законопроєкт про мобілізацію

Документ Доповнено
Поділитися

Верховна Рада у першому читанні ухвалила новий законопроєкт про мобілізацію. Таке рішення підтримали 243 народні депутати, повідомив Ярослав Железняк з фракції «Голос».

Фракції голосували так:

  • Слуга народу – 178 «за»;
  • Європейська солідарність – 0 «за»;
  • Батьківщина – 0 «за»;
  • Платформа за життя та мир – 17 «за»;
  • За майбутнє – 7 «за»;
  • Голос – 3 «за»;
  • Довіра – 18 «за»;
  • Відновлення України – 12 «за»
  • Позафракційні – 8 «за».

«Законопроєкт прийнято без пропозицій Комітету. Далі внесення правок 14 днів до 21 лютого і далі друге читання. Тобто найбільш ймовірно буде прийнято законопроєкт в цілому в останній тиждень лютого, підписаний на початку березня і набере чинності через місяць, тобто у квітні», – зазначив Железняк.

Зазначимо, що оборонний комітет ВРУ раніше підтримав документ 12 голосами «за». Тоді під час засідання комітету, ще п’ять його членів утримались від голосування.

Зазначимо, що депутати також скорочували терміни подачі альтернативних проєктів про посилення мобілізації. Скорочені строки подачі та рекомендації профільного комітету дозволили депутатам раніше почати розгляд законопроєкту.

Щоправда, парламентський комітет з питань антикорупційної політики визнав документ таким, що містить корупційні ризики. Насамперед тому, що уряд визначатиме, хто з правоохоронних органів буде матиме бронь, а кого мають мобілізувати.

Своєю чергою уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що урядовий законопроєкт має низку норм, які не відповідають Конституції. Зокрема норми про електронний кабінет військовозобов’язаного.

Уряд вніс до ВРУ оновлений законопроєкт про мобілізацію 30 січня. Документ, зокрема, окреслює чіткий термін служби на період воєнного стану.

Також документ передбачає, що придатні жінки з медичною чи фармацевтичною спеціальністю підлягають взяттю на військовий облік. А жінок на військовому обліку можуть призвати або залучити для оборонних робіт у воєнний час добровільно. Також уряд передбачив право на відстрочку для деяких категорій студентів і викладачів.

Окрім того, згідно з новим варіантом законопроєкту про мобілізацію №10449, відстрочку від мобілізації матимуть усі люди з інвалідністю, проте їм необхідно буде пройти перевірку.

Водночас посадовці пропонують, щоб повістка про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки могла бути надіслана українцям через електронний кабінет.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі