Загальна мобілізація: чи можуть вручати повістки на станціях метро

Поділитися
Загальна мобілізація: чи можуть вручати повістки на станціях метро © wikipedia
Зараз повістки часто видають у громадських місцях.

Депутати Верховної Ради проголосували за продовження загальної мобілізації та воєнного стану на 90 днів. Термін дії воєнного стану парламент продовжив з 18 серпня до 15 листопада 2023 року.

В цей час чоловікам призовного віку вручають повістки. Помічник адвоката АО «ЮК «АРЕС», член Ради Комітету Асоціації правників України (АПУ) з міграційного права, юрист-волонтер Гарячої лінії АПУ з питань, пов'язаних з військовою агресією, її наслідками та воєнним станом Владислав Зайцев в ексклюзивному коментарі ZN.UA пояснив, чи можуть вручати повістки на станціях метро.

Він назвав чотири основні моменти стосовно процедури вручення повісток, які повинні бути виконані.

  • Законодавством не визначені місця, де саме має вручатися повістка. З цього слідує, що відповідні особи мають право вручати повістки будь-де – на робочому місці, в метро, парку, на блокпостах.
  • Врученням повісток за загальним правилом займаються посадові особи ТЦК та СП. Водночас вручення повісток також може відбуватись і через відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності. Для цього керівник ТЦК та СП видає розпорядження, яке надсилається відповідному органу разом з бланками повісток. Тому випадки вручення повісток поліцейськими та представниками територіальної оборони є незаконними.
  • Повістка має містити наступні дані: ПІБ та місце проживання громадянина; позначення про час та дату прибуття до ТЦК та СП; найменування та місцезнаходження ТЦК та СП, до якого має прибути громадянин; підпис та печатка керівника ТЦК та СП. Також обов’язковою складовою є корінець повістки, де громадянин має поставити свій підпис про те, що його попереджено про день і час явки до ТЦК та СП та про відповідальність у разі не явки.
  • Вручення повістки в обов’язковому порядку здійснюється особисто громадянину, та під його особистий підпис. Отже, залишення повісток під дверима, в поштових комірках або телефонні дзвінки громадянам про виклик їх до ТЦК та СП не є належним врученням повістки.

Звернутися на Гарячу лінію можна за телефоном: 080 033 58 18. Дзвінки приймаються в будні з 9:00 до 18:00.

В цей час деякі підприємства можуть бронювати працівників від мобілізації на деякий час. Нагадаємо, як має діяти заброньована особа, якщо їй вручили повістку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі