Загальна мобілізація: що робити, якщо заброньований працівник отримав повістку

Поділитися
Загальна мобілізація: що робити, якщо заброньований працівник отримав повістку © ДПСУ
Бронювання не знімає з військовозобов’язаного певні обов’язки.

Через повномасштабне вторгнення РФ, в Україні оголошено воєнний стан і загальну мобілізацію. В цей час деякі підприємства можуть бронювати працівників від мобілізації на деякий час.

Юрист Дмитро Дончак розповів, як має діяти заброньована особа, якщо їй вручили повістку.

Така особа маєте повне право або отримати повістку та розписатися в її отриманні, або ж відмовитись від підпису в отриманні повістки. Але відмова від підпису абсолютно нічого не дасть – в такому випадку будуть знайдені два свідка, які підпишуть акт про відмову від підпису, і таким чином обійдуться без підпису, в той час як з юридичної точки зору повістка буде вважатися врученою належним чином, і за невиконання вимог повістки військовозобов’язаний будете притягнутим до відповідальності.

 Він підкреслив, що не зважаючи на наявність документів, що підтверджують бронювання, така особа все рівно являєтесь військовозобов'язаним, а тому повинна виконувати всі вимоги законодавства, зокрема ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу". Тобто вона повинна своєчасно повідомляти в ТЦК про всі зміни в своєму житті: зміна адреси проживання, зміна сімейного стану, народження дитини, періодична перевірка стану здоров'я щодо придатності до військової служби тощо. Так як майже ніхто цього не робить, то працівники ТЦК змушені вдаватися до таких крайніх заходів, як роздача повісток. В тому числі – на вулиці.

Юрист нагадав, що є декілька видів повісток, і в першу чергу вручають повістку-виклик для уточнення облікових даних. Потрібно обов’язково прийти за цією повісткою, і при цьому взяти з собою оригінали документів, що підтверджують бронювання. Після уточнення всіх облікових даних з великою долею ймовірності такій особі буде видана повістка- виклик на медкомісію (ВЛК) - для перевірки стану придатності до служби. Це також абсолютно законно, навіть при наявності бронювання, або інших підстав, які надають відстрочку від мобілізації.

«Після проходження медкомісії, враховуючи наявність бронювання, вас відпустять. Якби не було бронювання, то теоретично після ВЛК можуть видати повістку на відправку. Але це зовсім не означає, що тим військовозобов'язаним, що не мають підстав для відстрочки, обов'язково вручають повістку на відправку»,- підкреслив Дмитро Дончак.

Також він відмітив, що при спробі вручити повістку заброньований працівник можете показати представникам ТЦК свої документи бронювання, але це не означає що після цього його одразу ж відпустять, бо документи про броню треба буде показувати вже у військкоматі.

Таким чином, правильний алгоритм дій:

  • взяти повістку;
  • розписатися у її отриманні;
  • прийти до ТЦК в час що зазначений в повістці. З собою взяти паспорт, свій військово-обліковий документ, та витяг з наказу про бронювання;
  • за необхідності - пройти медкомісію.

Восени було затверджено порядок надання статусу учасника воєнних дій. Тепер його можуть отримати захисники і захисниці, які добровільно стали на захист країни.  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі