Бутусов: Якщо рішення про створення звітів ураження буде реалізовано, це може стати початком якісної реформи в армії

Поділитися
Бутусов: Якщо рішення про створення звітів ураження буде реалізовано, це може стати початком якісної реформи в армії © Getty Images
"Сьогодні, 31 грудня, Кабінет міністрів розгляне постанову відповідну постанову".

Військовий журналіст Юрій Бутусов заявив, що Кабмін має розглянути постанову про запровадження пілотного проєкту "Звіт про ураження" за проєктом міністра оборони України Рустема Умєрова. Він також висловив сподівання, що це стане відправною точкою для якісної реформи в армії. Про це він написав у своєму Facebook.

Бутусов пояснив, що згідно з проектом "Звіт про ураження", Генштаб має визначити перелік військових частин ЗСУ та НГУ, які мають надавати щоденні звіти про результати ураження ворога усіма підпорядкованими ним силами та засобами, які мають обліковуватись виключно за відеопідтвердженням та з визначенням координат, без паперів, у шарі "Дельти".

"За аналогією з обліком уражень підрозділів дронів, який продовжує працювати, буде застосований облік уражень усіма іншими силами та засобами. Така система дозволить налагодити об'єктивний облік підтверджених втрат ворога, надати об'єктивну оцінку бойовій ефективності командирів та їх частин. У разі успіху цього проекту, цей рейтинг буде поширюватись на усі військові частини", – зазначив журналіст.

На основі звіту, каже експерт, може буде побудована, при певному доопрацюванні як CRM та ERP система, як у сучасних корпораціях, де оцінка керівників та їх результатів буде визначена чітко визначеними показниками:

1. Лідерство. Командири частин будуть оцінені за об'єктивними критеріями, а не за симпатіями керівництва. Той, хто краще вбиває, буде мати більш високі здобутки.

2. Навчання та масштабування досвіду. Бойову ефективність можна буде визначити за чіткими критеріями та перевірити. Це дозволить налагодити об'єктивне інформування та After action review на постійній основі.

3. Розподіл ресурсів. Кращі командири мають отримувати більше людей та більше та найкраще озброєння. Будуть одразу видно частини, у яких є малі ресурси та високі результати, і навпаки. Одразу почнуться обгрунтовані питання до організації розвідки та цілевказування, застосування військ, до планування витрат постачання озброєння та боєприпасів.

"Маючи звіти про ураження, можна також наступним кроком докласти до них звіти про наші втрати - загиблі, поранені, зниклі без вісті, СЗЧ, витрата техніки та боєприпасів, і таким чином міністр оборони та  Ставка Верховного головнокомандувача отримають дані для аналізу ситуації на фронті в розрізі кожної військової частини щоденно. Звичайно, така система подобається далеко не усім", – додав він.

Раніше міністр оборони Рустем Умєров заявляв, що Франція, Данія та Литва передали Україні понад 150 млн євро на фінансування вітчизняного ОПК. Зокрема, 111 млн євро передали на виконання угод у рамках співпраці між українськими Міноборони, Мінстратегпромом та Міноборони Данії. Вони спрямовані на посилення українських сил сучасними засобами ураження, що виготовлені в Україні.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі