WP:  Війни в Ізраїлі і Україні пов'язані між собою, як і допомога США цим країнам

Поділитися
WP:  Війни в Ізраїлі і Україні пов'язані між собою, як і допомога США цим країнам
Росія, Іран і ХАМАС працюють разом, щоб зруйнувати збудований Вашингтоном і його союзниками світовий порядок, тому республіканці не можуть підтримувати ізраїльський фронт, ігноруючи український.

Адміністрація Джо Байдена працює за лаштунками з лідерами Сенату в обох партіях, щоб пов'язати американську допомогу Ізраїлю і допомогу Україні, сподіваючись використати нагальність першої для подолання опору республіканців у Палаті представників щодо другої.

Але розкол і дисфункція всередині Республіканської партії ризикує підірвати здатність США підтримувати обидва напрямки, - пише в своїй статті оглядач Washington Post Джон Рогін.

У понеділок лідер республіканської меншості в Сенаті Мітч МакКоннелл висунув ідею про те, щоб впродовж наступних кількох тижнів Конгрес ухвалив один великий законопроект про надзвичайні витрати на оборону, який би охоплював Ізраїль, Україну і Тайвань. Хоча він не назвав суму в доларах у своїй статті для Wall Street Journal, МакКоннелл зазначив, що ця сума буде великою і повинна також включати додаткове фінансування для американських військових, щоб вони могли поповнити, розширити і модернізувати «наші власні запаси зброї».

Законодавці обговорюють збільшення фінансування допомоги для України до 60 мільярдів доларів (достатньо, щоб Київ міг протриматися цілий рік у боях), а також, як очікується, виділення кількох мільярдів доларів на потреби Ізраїлю у війні в Секторі Газа. Ідея полягає в тому, щоб ухвалити спільний законопроект про фінансування в Сенаті, а потім представити скептично налаштованим щодо України республіканцям Палати представників вибір: схвалити або відхилити обидва пакети допомоги.

Ізоляціоністські сили в рядах консерваторів, які хочуть припинити фінансування допомоги Україні, вже виступають проти.

«Ізраїль стоїть перед екзистенційною загрозою. Будь-яке фінансування для України має бути негайно перенаправлене до Ізраїлю», - написав у понеділок сенатор Джош Хоулі (республіканець) у соціальній мережі X.

Менш ніж через 10 хвилин після того, як Хоулі написав свій коментар, консервативний аналітичний центр Heritage Foundation опублікував повідомлення, в якому стверджувалося, що Конгрес повинен розглянути фінансування для Ізраїлю і України окремо. Тим часом ультраправі скептики, налаштовані проти України, а також провідні члени Heritage Foundation поширювали помилкове твердження про те, що США передали Києву запаси американської зброї, розміщені в Ізраїлі. І саме це нібито нашкодило близькосхідній країні.

Кандидат у президенти від Республіканської партії Вівек Рамасвамі приєднався до цього хору в понеділок, заявивши, що рішення адміністрації Байдена відправити боєприпаси з американських складів в Ізраїлі в Україну «вилізло боком».

«Насправді, ідея про те, що передача Україні американського військового обладнання з території Ізраїля зашкодила ізраїльським військовим зусиллям, не підкріплена доказами. Як пояснюється у звіті Дослідницької служби Конгресу США, адміністрація Байдена передала Україні близько 300 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 міліметрів з американських запасів в Ізраїлі. Водночас для поповнення американських запасів були закуплені південнокорейські боєприпаси. І США швидко нарощують виробництво цих боєприпасів», - пояснює Рогін.

Він також додає, що Київ не просить ті види озброєнь, яких Ізраїль найбільше потребуватиме в найближчі тижні і місяці. Наприклад, ізраїльським військовим терміново потрібно більше ракет-перехоплювачів для системи «Залізний купол» (яких Україна не використовує) і «розумних» бомб для своїх ВПС (в України дуже мало літаків).

Здатність Конгресу ухвалити будь-яке законодавство в найближчі тижні ускладнюється тим, що республіканці в Палаті представників перебувають у безладі після усунення Кевіна Маккарті з посади спікера. Претендент на цю посаду конгресмен Джим Джордан, якого підтримав колишній президент Дональд Трамп, заявив, що не виноситиме на розгляд Палати представників законопроект про допомогу Україні, якщо його буде обрано спікером.

Дія чинного закону про тимчасове фінансування уряду США закінчується наприкінці листопада. Це також крайній термін для затвердження американської допомоги Україні до того, як американське зволікання завдасть шкоди здатності Києва продовжувати боротьбу проти вторгнення Росії. Палата представників відчуватиме тиск, щоб швидко ухвалити законопроект про фінансування допомоги Ізраїлю і Україні, якщо його надішле Сенат. Але це дуже ризикований гамбіт.

«Якщо адміністрація і прихильники України в Палаті представників і Сенаті не об'єднаються і не проштовхнуть цей законопроект, дуже вірогіно, що допомога Україні взагалі не буде схвалена в Палаті представників. Це буде боротьба, і вона не буде легкою. Але це один з єдиних реалістичних шляхів для надання допомоги Україні», - сказав автору високопоставлений помічник конгресмена від Республіканської партії.

Варто зазначити, що російські пропагандистські ЗМІ намагаються протиставити американську допомогу Ізраїлю і Україні, а також виставити президента Байдена як такого, що змушений вибирати між ними. Російський уряд не засудив терористичні атаки ХАМАС. Кремль стверджує, що Україна надіслала зброю ХАМАСу, в той час як Київ наполягає, що ісламістська група отримала захоплену українську зброю від Москви.

«Проте Росія має рацію, припускаючи, що ці дві війни пов'язані між собою. З одного боку, іранська допомога відіграє важливу роль в обох конфліктах. Іран постачає безпілотники Росії для вбивства українських цивільних. І, цілком ймовірно, він допоміг ХАМАСу розробити безпілотники, які він використав для вбивства ізраїльських цивільних. Росія, Іран і ХАМАС працюють разом, щоб вести війну проти демократій і зруйнувати світовий порядок, який США і їхні партнери будували десятиліттями. Республіканці не можуть стверджувати, що протистоять цьому виклику, але при цьому надають ресурси лише для одного з полів битви», - пише Рогін.

План США щодо України і Ізраїлю, по суті, однаковий. Вашингтон повинен підтримати ці країни-партнери, які стали жертвами агресії, надати їм зброю, необхідну для боротьби, і створити навколо них дипломатичну коаліцію. Ізоляціоністи з Республіканської партії хочуть зробити вигляд, що Сполучені Штати можуть боротися з агресією в одному місці, піддаючись агресії в іншому. Але це нерозумний і хибний вибір.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі