Білий дім розглядає можливість об'єднання військової допомоги Ізраїлю та Україні в один пакет — WP

Поділитися
Білий дім розглядає можливість об'єднання військової допомоги Ізраїлю та Україні в один пакет — WP © thecommentfactory.com
Це може збільшити шанси на те, що Конгрес схвалить допомогу Києву.

Білий дім розглядає можливість включити фінансування підтримки України до запиту на термінову допомогу Ізраїлю, сподіваючись, що таке об'єднання збільшить шанси на те, що Конгрес схвалить допомогу Києву, попри зростання опозиції з боку республіканців у Палаті представників. Про це повідомляє WP, посилаючись на джерела.

За словами двох високопосадовців адміністрації США, які говорили на умовах анонімності, остаточних рішень щодо об'єднання запитів ще не прийнято. Один із чиновників сказав, що такий крок може мати сенс, тому що він "приглушить ультраправих", які рішуче виступають проти збільшення допомоги Україні, але активно підтримують допомогу Ізраїлю.

Високопосадовці адміністрації президента США Джо Байдена повідомили лідерам Палати представників і Сенату, а також членам ключових комітетів, що Білий дім незабаром звернеться до Конгресу з проханням схвалити додаткову військову допомогу Ізраїлю після того, як бойовики ХАМАС здійснили масштабну атаку. Цей запит може надійти вже наступного тижня.

Законодавці-демократи і республіканці висловили переважну підтримку Ізраїлю після атаки і пообіцяли, що Сполучені Штати будуть стояти поруч з одним зі своїх найближчих союзників. Серед них є крайні праві члени Конгресу, які виступають проти допомоги Україні.

У той час як надання військової та економічної допомоги Україні призвело до розколу в Республіканській партії, допомога Ізраїлю користується майже одностайною підтримкою в партії. Чиновники Білого дому та деякі проукраїнські законодавці вважають, що об'єднання двох запитів на допомогу може спонукати деяких республіканців проголосувати за об'єднаний пакет, оскільки вони не захочуть блокувати військову допомогу Ізраїлю. 

"Ми вважаємо, що вони обидва важливі", - заявив речник Білого дому Джон Кірбі, але відмовився сказати, чи об'єднає Білий дім ці два пакети допомоги.

Білий дім, ймовірно, зіштовхнеться з перешкодами незалежно від того, як він буде діяти далі. Головною з них є турбулентність у Палаті представників, яка не має спікера з минулого тижня, коли законодавці-республіканці відправили у відставку Кевіна Маккарті.

Згідно з чинним регламентом Палати представників, саме спікер просуває законопроекти, тому здатність Палати затвердити будь-який пакет допомоги залишається під питанням, доки не буде обрано наступника Маккарті. Цей процес розпочнеться у вівторок, 10 жовтня, але може затягнутися, якщо республіканці не об'єднаються навколо єдиного кандидата.

Білий дім зіштовхнувся з проблемами у просуванні законопроектів про допомогу Україні в Палаті представників задовго до хаосу в керівництві Палати. Хоча двопартійна більшість законодавців підтримує продовження допомоги Україні, все більше ультраправих республіканців виступають проти додаткових запитів.

Деякі аналітики, навіть ті, хто підтримує допомогу обом країнам, кажуть, що Білому дому слід бути обережним і не створювати враження, що він грає в політичні ігри в той час, коли Ізраїль потребує допомоги.

Цей крок також може відштовхнути деяких прогресистів, які в минулому висловлювали занепокоєння або відверто виступали проти надання більшої військової допомоги Ізраїлю.

Пов'язуючи допомогу Україні та Ізраїлю, Білий дім може отримати можливість посилити своє ширше послання про те, що Америка зобов'язана допомагати своїм демократичним союзникам, коли вони зазнають нападів з боку жорстоких або недемократичних сил.

Ізраїльські офіційні особи зробили кілька конкретних запитів до Вашингтона у відповідь на військовий наступ ХАМАС. Представники Білого дому заявили, що їм не потрібне схвалення Конгресу для початку надання допомоги, і Байден вже доручив міністру оборони Ллойду Остіну задовольнити деякі з цих запитів. Але для продовження надання допомоги і поповнення запасів їм знадобиться рішення Конгресу.

Одночасні запити на військову допомогу від України та Ізраїлю, тим часом, можуть збільшити навантаження на американські запаси, оскільки США підтримують двох союзників одночасно. Зокрема, запит Ізраїлю на 155-міліметрові осколково-фугасні снаряди може викликати роздратування серед прихильників України, оскільки ці боєприпаси є дефіцитними і вкрай необхідні Києву.

Це вже не перший випадок, коли мова йде про снаряди. Після вторгнення Росії в Україну минулого року американські чиновники намагалися передати Україні 155-мм снаряди, які зберігалися в Ізраїлі. Хоча снаряди не належали Ізраїлю, ізраїльські чиновники не погодилися на прохання Вашингтона, що призвело до переговорів, в результаті яких було вирішено передати меншу кількість снарядів.

Українська влада зіштовхнулася з поступовим охолодженням підтримки України в багатьох західних демократіях. Чому так відбувається? Що має робити українська влада, аби зберегти підтримку з боку населення та політичної еліти США й країн ЄС? Про те, «Як Україні не допустити провалу на інформаційному фронті», читайте в статті Петра Герасименка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі