The Guardian: Як відставка МакКарті вплине на американську допомогу Україні?

Поділитися
The Guardian: Як відставка МакКарті вплине на американську допомогу Україні? © EPA-EFE/SHAWN THEW
Цього тижня Байден говорив, що чекає від спікера нижньої палати Конгресу виконання зобов’язань щодо підтримки України, але тепер такі перспективи здаються розмитими.

Історична відставка спікера Палати представників Кевіна МакКарті додає ще більшої невизначеності перспективам американської допомоги Україні після того, як підтримка Києва була виключена з нещодавнього законопроекту про фінансування уряду США. Це змусило президента Джо Байдена покладатися на спікера-республіканця для укладення окремої угоди, - пише The Guardian.

Президент заявив на вихідних, що допомога США не може бути перервана «за жодних обставин» і що він очікує від МакКарті «дотримання своїх зобов'язань щодо забезпечення підтримки, необхідної для схвалення допомоги Україні, яка захищається від агресії і жорстокості».

Необхідність посилення підтримки Києва стала ще більш нагальною після того, як у вівторок адмірал Роб Бауер, найвищий військовий посадовець НАТО, заявив, що «дно бочки вже видно», оскільки українська армія щодня використовує тисячі снарядів, багато з яких надходять з боку НАТО.

Білий дім заявив у вівторок про свою впевненість у тому, що США зрештою надаватимуть більше допомоги Україні незалежно від того, якою буде доля МакКарті на посаді спікера. Але тепер, коли МакКарті пішов у відставку, вся увага прикута до поглядів його потенційних наступників.

У «табелі про ранги», складеному політичною групою «Захистимо демократію разом», провідні кандидати отримали оцінки від A до F за рівнем їхньої підтримки допомоги Україні в минулому, де A означає найсильнішу підтримку.

Республіканець Стів Скалізе - №2 у Палаті представників Конгресу США - вже давно вважається фаворитом на посаду спікера після МакКарті, і він отримав оцінку B. Для порівняння, у МакКарті оцінка була B-. Водночас, ультраправий республіканець Метт Ґаєц, який очолював кампанію за відставку спікера і заявляв, що підтримає Скалізе, отримав F.

Такі ж оцінки у голови юридичного комітету Палати представників Джима Джордана і прихильника жорсткої політичної лінії Байрона Дональдса.

Найвищу оцінку - А - отримав лідер республіканців у Палаті представників Том Еммер.

З моменту вторгнення Росії в лютому 2022 року Вашингтон направив Києву 113 мільярдів доларів у вигляді безпекової, економічної та гуманітарної допомоги. Лідери Сенату пообіцяли найближчими тижнями ухвалити законодавчу ініціативу, яка забезпечить подальшу безпекову та економічну підтримку України з боку США.

У вівторок Байден провів телефонну розмову з лідерами країн-союзників, ЄС і НАТО щодо продовження скоординованої підтримки України на тлі занепокоєння, що підтримка військових зусиль Києва у боротьбі з Росією слабшає.

На початку тижня МакКарті відкинув звинувачення Ґаєца в тому, що він уклав «таємну угоду» з Байденом, згідно з якою Палата представників проголосує за допомогу Україні. Спікер сказав тоді, що хоче отримати більше інформації від адміністрації Байдена.

У липні президент США звернувся до Конгресу з проханням виділити Україні ще 24 мільярдів доларів. Друзі Києва в обох партіях сподівалися, що ці гроші будуть виділені в рамках законопроєкту про витрати уряду США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі