Підтримка ЗСУ залишається незмінною, але інша допомога США під загрозою через корупцію – CNN

Поділитися
Підтримка ЗСУ залишається незмінною, але інша допомога США під загрозою через корупцію – CNN © Офіс президента
США посилюють тиск на Україну з вимогою докласти більше зусиль для боротьби з корупцією

США дедалі наполегливіше закликають Україну докладати більше зусиль для боротьби з корупцією в органах влади. За останні кілька тижнів Києву з Вашингтона було направлено кілька повідомлень, які вказують на те, що певні види американської економічної допомоги будуть пов'язані з прогресом України у реформуванні її інституцій.  

Прихильність адміністрації Байдена до підтримки українських військових залишається незмінною. Але інші форми американської допомоги можуть опинитися під загрозою, якщо Україна не зробить більше для подолання корупції, повідомили CNN кілька американських посадовців.

Конгрес ще не схвалив запит адміністрації на додаткове фінансування України у розмірі 24 мільярдів доларів, а деякі республіканці побоюються надавати таку велику суму без надійного контролю та певних умов.

«Меседж для українців завжди полягав у тому, що якщо будь-які з цих коштів будуть привласнені, то це поставить під загрозу всю допомогу США країні», – сказав CNN один американський чиновник, знайомий з зусиллями, спрямованими на допомогу Україні.

Наприкінці літа Державний департамент направив Україні офіційну дипломатичну ноту, також відому як демарш, в якій йдеться про те, що США очікують, що Україна продовжить здійснювати різні заходи з боротьби з корупцією та забезпечення фінансової прозорості, щоб продовжувати отримувати пряму бюджетну підтримку, розповіли CNN три чиновники, знайомі з цим питанням. 

За даними Конгресу США, з початку війни США надали Україні понад 23 мільярди доларів прямої бюджетної підтримки. Ці гроші відокремлені від військової допомоги і дозволяють Україні продовжувати надавати основні послуги своїм громадянам, такі як швидке реагування на надзвичайні ситуації, охорона здоров'я та освіта. Вони надаються Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через Світовий банк Міністерству фінансів України.

Адміністрація публічно заявляла про своє бажання допомогти Україні боротися з корупцією протягом усієї війни з Росією. Але приватні дипломатичні дискусії з цього приводу активізувалися в останні тижні, оскільки виникли питання, чи схвалить Конгрес запит адміністрації на фінансування України.

Відповідаючи на запитання CNN про те, як США намагаються змусити Україну боротися з корупцією, речник Державного департаменту Метью Міллер, що не буде деталізувати «конкретні розмови, окрім того, що ми продовжуємо піднімати це питання з нашими українськими колегами, і це залишається пріоритетом для України. І ми бачимо, що вони вживають заходів у відповідь на конкретні запити, які ми робили протягом останніх кількох тижнів».

Нагадаємо, що Міллер на брифінгу 2 жовтня заявив, що Україна «агресивно бореться з корупцією» й США вітають її кроки. 

За даними POLITICO, чиновники адміністрації Джо Байдена набагато більше стурбовані корупцією в Україні, ніж вони публічно говорять. Видання заявило про існування відповідного конфіденційного документу. 

Нещодавно ZN.UA опублікувало повний документ «Стратегія розвитку України», в якому докладно розписані цілі та завдання, які США хочуть допомогти Україні реалізувати. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі