Україні не потрібна вся її територія, щоб перемогти Путіна – NYT

Поділитися
У виданні пропонують Україні «спробувати» переговори 

Стаття у The New York Times про те, що «Росія тихо сигналізує про готовність заморозити війну в Україні», є «одночасно підозрілим і спокусливим», пише у колонці член редакційної колегії цього ж видання Серж Шмеман.

Він нагадує, що існує багато застережень щодо президента РФ Владіміра Путіна, який «не заслуговує на довіру» і може використати переговори, «щоб зміцнити свої сили для нового наступу, або щоб приспати західних законодавців і змусити їх скоротити допомогу Україні». Проте Шмеман припускає: «якщо пан Путін налаштований серйозно, Україна не повинна втрачати можливість покласти край кровопролиттю». 

«Відвойована територія – не єдине мірило перемоги у цій війні», – продовжує член редколегії NYT й зазначає, що «це неправильний спосіб уявити собі найкращий результат». 

«Справжня перемога для України полягає в тому, щоб вийти з пекла війни сильною, незалежною, процвітаючою і безпечною державою, яка міцно закріпилася на Заході. Це було б саме те, чого пан Путін найбільше боявся від сусідньої держави з глибокими історичними зв'язками з Росією», – пише Шмеман. 

Він продовжує транслювати думку про те, що переговори з Кремлем можливі й пропонує «вивчити можливість перемир'я», що, як він вважає, «не означає відступити». 

«І припинення боротьби не означає, що Путін здобув перемогу, як би голосно він про це не заявляв. Україна і більша частина світу не змиряться з анексією ним жодної української території. Російська армія була понівечена і принижена, а економіка країни відірвана від Заходу. Путін розпочав вторгнення 22 місяці тому, будучи переконаним, що це дійсно буде «спеціальна військова операція» – що український уряд швидко здасться, що Захід виявиться безсилим, і що поставлений Москвою колаборант гарантує, що Україна ніколи не стане незалежною, успішною, вільною і не приєднається до Європейського Союзу», – перелічив Шмеман «досягнення» путінської війни.

«Зупинити Росію, яка не досягла своїх цілей, і перейти до відновлення і модернізації країни було б довготривалою даниною пам'яті українцям, які принесли найвищу жертву, щоб зберегти існування своєї нації. І жодне тимчасове перемир'я не зможе назавжди завадити Україні повернути собі всі свої землі», – пропонує Шмеман, який, нагадаємо, вибудовує свою думку на припущенні того, що Путін дійсно хоче переговорів.

Нагадаємо, український журналіст Юрій Ніколов, коментуючи попередню статтю NYT, зазначив, що вона є російською інформаційно-психологічною операцією проти українців. 

У воєнно-політичному та економічному сенсі Україна перейшла до війни на виснаження. На рівні військово-політичного керівництва обговорюється перехід України до активної стратегічної оборони. Для того, щоб боротися далі, нам потрібно навчитися приймати існуючу реальність без півтонів – такою, яка вона є. Бо тільки з правди народжуються правильні рішення як людей, так і держав. Про це пише керівник проекту «Інформаційна оборона» Фонду «Відкрита політика» Ігор Жданов у статті «Ми всі втомились. Але у затяжній війні ми можемо надіятися лише на себе» на ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі