Посол України в Німеччині в суботу відкинув заяви про те, що Берлін може за зачиненими дверима чинити тиск на Київ, щоб досягти мирної угоди з Росією, пише POLITICO
Німецьке видання Der Spiegel у п'ятницю повідомило про таємну «російську вечерю» в посольстві Німеччини у Вашингтоні наприкінці жовтня, під час якої найближчий помічник канцлера Німеччини Олафа Шольца, глава канцелярії Вольфганг Шмідт, як повідомляється, з ентузіазмом сприйняв пропозицію американського дослідника Семюеля Чарапа припинити війну в Україні через нав’язування Києву переговорів з Москвою.
У подкаст-інтерв’ю німецькому суспільному мовнику RRB Олексій Макеєв, посол України в Берліні, заперечив, що уряд Німеччини штовхає Київ погодитися на мирні переговори з Росією, які можуть призвести до остаточної втрати української території. Макеєв додав, що тиск не відбувався і за зачиненими дверима.
Представник канцелярії Німеччини повідомив POLITICO, що Шмідт також відкидає необґрунтовані твердження у матеріалі Spiegel.
Шольц та інші західні лідери неодноразово наголошували, що Київ сам повинен вирішувати, коли і за яких умов він укладає мирну угоду з Москвою.
Радник канцлера Німеччини з питань зовнішньої та безпекової політики Єнс Плотнер у спільній статті з Андрієм Єрмаком, головою Офісу президента України, на початку цього місяця написав, що просте припинення вогню сьогодні було б рівносильним легітимізації захоплення території Росією та прокладання шляху до ще одного замороженого конфлікту.
Минулого тижня президент Росії Володимир Путін заявив, що не хоче обговорювати мир з Україною, поки не досягне своїх цілей у війні.
Посол Німеччини в РФ Александер Ламбсдорф певен, що Владімір Путін жодним чином не змінив ставлення до війни проти України і абсолютно не прагне переговорів.
Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто заявив у суботу, що настав час почати спроби знайти політичне рішення для припинення війни, спричиненої вторгненням Росії в Україну.
Україна наголошує, що переговори з РФ можливі лише після повної деокупації усіх тимчасово захоплених територій. Але у світових залаштунках уже обговорюють, якими можуть бути компроміси на переговорах. ZN.UA поцікавилося думкою українців на цю тему, провівши разом із Центром Разумкова соціологічне дослідження. Про деякі його результати — в статті редакторки міжнародного відділу ZN.UA Тетяни Силіної “Україну готують до переговорів із Росією? Що про це думають українці”.