Спецпредставник Китаю закликав залишити Росії окуповані території України під час поїздки в Європу – WSJ

Поділитися
Спецпредставник Китаю закликав залишити Росії окуповані території України під час поїздки в Європу – WSJ Фото ілюстративне © kremlin.ru
Але Лі Хуей отримав "холодний прийом". Європейські дипломати намагалися скоординовано донести йому позицію Заходу.

Спеціальний представник китайського уряду з питань Євразії Лі Хуей під час своїх недавніх візитів у кілька європейських країн задля "політичного врегулювання" війни в Україні мав "чіткий сигнал", що союзники Сполучених Штатів Америки в Європі мають "відстоювати свою автономію" і сприяти негайному припиненню вогню за умови збереження контролю Росії над тимчасово окупованими територіями нашої держави, пише The Wall Street Journal із посиланням на офіційних представників Заходу, знайомих із ходом відповідних переговорів.

Як розповіли джерела видання, під час зустрічей у столицях Польщі, Німеччини, Франції та Бельгії китайський дипломат казав, що урядам Європейського Союзу нібито варто діяти швидко для завершення "конфлікту" між РФ та Україною, поки він не поширився. Також Лі Хуей пропонував розглядати КНР як економічну альтернативу США.

Однак прийом був "холодним". Західні чиновники вкотре поставили під сумнів те, що Пекін може виступати чесним посередником у будь-яких переговорах, зважаючи на зв’язок з Москвою. На їхню думку, мир в Україні не можливий без виведення окупаційних військ з нашої території. Водночас, представники Заходу вважають, що повністю відкидати зусилля Китаю ще зарано.

"Ми пояснили, що заморожування конфлікту не в інтересах міжнародної спільноти, якщо не буде виведено російські сили", – сказав WSJ один із дипломатів, який говорив із Лі Хуеєм. За його словами, спецпредставнику КНР пояснили, що Європу та Америку неможливо розділити, європейські держави не припинять допомагати Україні.

"Вони, ймовірно, випробовують єдність Заходу і намагаються проявляти ініціативу", – зазначив інший дипломат про дії Пекіна.

Інший співрозмовник видання припустив, що головний інтерес Китаю в тому, аби РФ не зазнала поразки в нашій державі й утрималася від застосування ядерної зброї.

Як розповіли неназвані дипломати The Wall Street Journal, під час переговорів зі спеціальним представником КНР країни скоординовано намагалися донести три ключові меседжі: Пекін має продовжити тиснути на Москву для попередження використання ядерної зброї, не передавати військову допомогу ворогу та засудити його агресію. Також Лі Хуея просили підтримати зусилля світу з убезпечення тимчасово зайнятої загарбниками Запорізької АЕС.

У виданні додали, що адміністрація американського президента Джо Байдена, як і європейські лідери, скептично ставиться до так званої мирної ініціативи Пекіна. Опублікований у лютому китайський план із 12 пунктів, зокрема, не містить тверджень про виведення армії РФ з України, хоча визнає "повага до суверенітету всіх країн".

Напередодні речниця Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін, коментуючи візит спеціального представника Китаю у справах Євразії в Берлін, заявила, що до "української кризи" призвели проблеми з управлінням безпекою в Європі, війни нібито можна було уникнути. 

Раніше повідомлялося, що Лі Хуей під час дводенного візиту в Україну, ймовірно, зустрівся з президентом Володимиром Зеленським. Після європейського турне китайський дипломат вирушив до Москви в п'ятницю, 26 травня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі