Спецпредставник Китаю вирушить до Москви після візиту в Брюссель

Поділитися
Спецпредставник Китаю вирушить до Москви після візиту в Брюссель © МЗС України
Лі Хуей додав до свого графіку зупинку у столиці Бельгії.   

Спецпредставник Китаю у справах Євразії Лі Хуей додав зупинку у Брюсселі до свого європейського турне після того, як у Києві міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав, що Україна не прийме жодних пропозицій, які передбачають втрату її територій або заморожування конфлікту. Також Лі відвідає Варшаву, Париж, Берлін і Москву, повідомляє South China Morning Post.

Лі Хуей планує зустрітися з офіційними особами у Брюсселі наступного тижня, перш ніж вирушити до Москви.

Коли минулого тижня Міністерство закордонних справ Китаю оприлюднило графік турне Лі, Брюсселя в ньому не було. Глава МЗС Китаю Цінь Ган минулого тижня відвідав Берлін, Париж і Осло, але скасував поїздку до Брюсселя.

Європейське турне Лі відбувається через три тижні після того, як лідер Китаю Сі Цзіньпін пообіцяв президенту України Володимиру Зеленському відправити до Києва спеціального представника.

«Китай продовжуватиме співпрацювати з рештою світу, щоб відігравати конструктивну роль у політичному врегулюванні української кризи», - заявили в МЗС Китаю.

Очікується, що в Брюсселі Лі зустрінеться з високопосадовцем ЄС із питань Азійсько-Тихоокеанського регіону Гуннаром Вігандом. В кожному з інших європейських міст Лі зустрінеться з представниками відповідних МЗС.

Лі прибув до Києва через Варшаву у вівторок, 16 травня, і, як очікується, повернеться до польської столиці в четвер, 18 травня.

У середу Лі зустрівся з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. За повідомленням українського МЗС, Кулеба детально пояснив принципи відновлення стабільного і справедливого миру, заснованого на повазі до суверенітету і територіальної цілісності України.

Перебування Лі в Києві збіглося з потужною ракетною атакою РФ. Київ заявив, що у вівторок, 17 травня, російські війська запустили 18 ракет, у тому числі шість гіперзвукових ракет «Кинджал», які перехопила українська протиповітряна оборона.

Хоча заяви Китаю про намагання відіграти «конструктивну роль у політичному врегулюванні української кризи» загалом вітаються, західні уряди стримують свої очікування щодо того, що Пекін може насправді зробити.

«План Китаю не зовсім відповідає міжнародному праву. Мирна пропозиція України з 10 пунктів, є значно більш сприятливою, більше відповідає європейському підходу і міжнародному праву, тому що вона передбачає, перш за все, повагу до міжнародно визнаних кордонів», -  сказав заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський, відповідаючи на запитання про те, чи оптимістично він ставиться до потенційної миротворчої ролі Пекіна. Більше про так званий «мирний план» Китаю читайте в статті ексочільника МЗС України Павла Клімкіна «Китайський маджонг». 

Яблонський мав на увазі план з 10 пунктів, запропонований Зеленським, який включає, зокрема, вимоги щодо виведення російських військ, відновлення безпеки навколо Запорізької атомної електростанції, а також відновлення державних кордонів України з Росією.

Те, що мир може бути досягнутий лише за планом Зеленського, є спільним рефреном серед лідерів ЄС. У понеділок, 15 травня, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що цей план є «основою, на якій потрібно працювати». Фон дер Ляєн додала, що Китай має відіграти важливу миротворчу роль, через його вплив на Росію.

Лі та Кулеба окремо обговорили довгострокову перспективу розвитку двосторонніх відносин між Україною та Китаєм і домовилися активізувати діалог з ключових питань двостороннього та міжнародного порядку денного.

Перед поїздкою Лі до Європи, китайські експерти зазначали, що спецпредставник має зібрати думки сторін у Києві та європейських столицях й спробувати донести їх до Кремля.

Лі призначили спецпредставником КНР з євразійських справ після телефонної розмови Зеленського та Сі Цзіньпіна 26 квітня. Це була їх перша розмова від початку повномасштабного вторгнення Росії до України.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі