Післявоєнна Україна буде мало схожа на довоєнну – Клімкін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Післявоєнна Україна буде мало схожа на довоєнну – Клімкін © Василь Артюшенко, ZN.UA
«У нас є можливість застосовувати для українських суспільства та економіки ідеї XXI століття - нам немає що втрачати і ми не можемо бути сталими та успішними, не змінюючись», - наголошує ексміністр.  

Післявоєнна Україна буде мало схожа на довоєнну: ми житимемо з новою Конституцією, новим суспільним договором, і можемо стати визначною історією успіху для Заходу, пише співзасновник Центру національної стійкості та розвитку, міністр закордонних справ України (2014–2019) Павло Клімкін у статті «Поразка Росії: чого "боїться" Захід і що треба робити Україні».

«У нас є шанс стати частиною дискусій про майбутню європейську та євразійську модель безпеки. Як казав Остап Бендер, «закордон нам допоможе», адже ми можемо стати першою історією успіху для Заходу після останніх хвиль розширення НАТО і ЄС. І ця історія Заходу конче необхідна. Але для цього ми маємо допомогти собі і стати частиною Заходу ментально, причому частиною, яку Захід хоче, а не змушений захищати і підтримувати», - пише Клімкін.  

Ексміністр підкреслив, що зараз основний тренд світу - це глобалізація безпеки і деглобалізація економіки, і в нас є «унікальна можливість» його використати. 

«Ми здивували весь світ на початку 2022 року, коли багато хто в нас не вірив. Тепер маємо здивувати ще, показуючи здатність змінюватися в рази швидше і не за наданими нам лекалами, а за власною візією. У XX столітті є два приклади докорінних успішних змін в умовах постійної небезпеки - це Ізраїль і Південна Корея. Ми не можемо їх копіювати, вони мали своє становлення в умовах інших історичних подій і ментальності. Нам доведеться показати, що ми зможемо стати проєктом XXI століття», - закликав ексміністр.

Також у статті Клімкіна наголошується, що Путін бачить Україну як «штучну реальність» і завжди хотітиме її зруйнувати. На думку Клімкіна, посилити захист України від РФ можна кількома методами, включно зі вступом до НАТО, але головне – стратегічно послаблювати агресора.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі