Захід продовжує вважати своїм пріоритетом уникнення ескалації війни, навіть якщо це сповільнює оборонні зусилля України — колишній міністр оборони України

Поділитися
Захід продовжує вважати своїм пріоритетом уникнення ескалації війни, навіть якщо це сповільнює оборонні зусилля України — колишній міністр оборони України © Getty Images
Обмежений підхід Заходу щодо допомоги Україні спрямований на уникнення ескалації, однак він може мати протилежний ефект.

У західній стратегії підтримки України домінує занепокоєння потенційною ядерною ескалацією та можливістю того, що російське вторгнення може спровокувати третю світову війну. Зрозуміло, що жодна демократична держава, включно з Україною, не бажає такого розвитку подій.

Однак надмірно обережні превентивні заходи, які дозволять Росії досягти успіху у своїй агресії, самі можуть стати причиною ескалації. Надмірне побоювання щодо дій Росії може ненавмисно спровокувати саме той результат, якого Захід прагне уникнути, зазначає Андрій Загороднюк, який був міністром оборони України у 2019-2020 роках.

Зараз триває глобальна дискусія — чи схвалить президент Джо Байден українські удари по військових об'єктах на території Росії з використанням зброї, наданої США. Уряд Великої Британії чекає на рішення Вашингтона, перш ніж вдаватися до подальших дій. Проте тривалість цих дебатів вказує на глибшу проблему: відсутність єдиної стратегії України та її союзників щодо досягнення перемоги та завершення війни. 

Загороднюк вважає, що західна підтримка стала інструментом для підтримки опору України якомога довше, а не засобом для забезпечення перемоги. Він додає, що побоювання ескалації призвело до значних затримок у наданні Україні критично важливих систем озброєнь.

Від переносних зенітно-ракетних комплексів на початку 2022 року до гаубиць, реактивних систем залпового вогню, наземних систем протиповітряної оборони, танків, винищувачів і тактичних балістичних ракет — кожне з цих рішень відкладалося на місяці, а деякі навіть на роки. Проте, коли ця зброя нарешті була поставлена, вона не призвела до ескалації, якої побоювалися.

"Україна вже вдалася до сміливих дій, які, на думку багатьох, спровокували б жорстку реакцію Росії: вона напала на Крим, знищила значну частину російського флоту, а нещодавно провела операції в Курській області Росії. Проте ядерної відплати не послідувало. Замість цього Путін применшив значення цих подій перед внутрішньою аудиторією, продемонструвавши, що його ядерні погрози були скоріше пустослів'ям, ніж реальною відповіддю", — пише Загороднюк.

На думку колишнього міністра оборони України, Путін не зупиниться, якщо його не змусять. Тому він повинен побачити, що його зусилля марні. Лише чітка, рішуча стратегія західної коаліції, яка демонструє непохитну відданість перемозі України без жодних обмежень, може забезпечити поразку Путіна.

Раніше Politico писало, що того, як Захід допомагає Україні, буде недостатньо для перемоги над Росією.  Якщо США та їхні союзники не змінять підхід до надання допомоги у війні, то, ймовірно, цього буде занадто мало і занадто пізно.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі