У РФ стурбовані, що вже за два роки ракетні удари по Кремлю можуть стати реальністю — FT

Поділитися
Дехто у Москві вважає, що навіть якщо ЗСУ отримають далекобійний дозвіл, агресор не відповість і на це, як не відповів на постачання захисникам танків та винищувачів. 

Адміністрація чинного американського президента Джо Байдена зайняла дуже обережну позицію щодо порушення так званих "червоних ліній" Кремля. Експерт Олександр Габуєв з Російсько-Євразійського центру Карнегі в Берліні наголошує, що у самій Росії тим часом переймаються тим, що якщо і далі дозволятимуть "маленькі кроки" ЗСУ та не дадуть їм відсіч, то вже за два роки це обернеться в ракетні удари по Кремлю. 

У матеріалі для Financial Times він перерахував цілий набір інструментів, які РФ може використати для того, аби такої ситуації не було. Це і військові дії, і ядерна загроза — її у Москві розглядають як остаточну страховку від поразки — і гібридні атаки. До останнього пункту належать кібернетичні операції, операції впливу, саботаж та передача зброї противникам США.

Але поки що далі гучних заяв про відповідь Заходу на постачання ЗСУ зброї росіяни не наважилися піти. Експерти наголошують, що російський диктатор Владімір Путін не турбується через те, який вигляд матиме в очах громадян Заходу. Останній тим часом продовжує нарощувати підтримку ЗСУ. 

"Минулого року Велика Британія, Німеччина і США погодилися поставити Україні танки, попри погрози Росії. Перша партія винищувачів F-16 прибула в Україну в червні, а Москва присягнулася у відповідь завдати ударів по аеродромах НАТО, — нагадують у матеріалі, додаючи, що російські погрози українським союзникам так і не втілилися в життя. — Багатьом ("яструбам" — ред.) здається, що ракети дальнього радіуса дії — це така сама одностороння ставка". 

Нагадаємо, колишній радник Дональда Трампа Джон Болтон наголосив, що Росія не здатна вести ширшу війну, ніж веде сьогодні проти України, тож заяви диктатора Владіміра Путіна про протистояння з Заходом — блеф, на який союзники, в тому числі чинний президент США Джо Байден, повелися. Болтон назвав абсолютно нестратегічним підходом те, що Силам оборони не дозволяють застосовувати далекобійну зброю по території країни-агресора. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі