Стримування засноване на факторі "ouch". У Заходу, коли йдеться про Росію, Іран та Китай, цього немає — експерт CEPA

Поділитися
Лукас назвав два варіанти того, як відповісти РФ на гібридні атаки. 

Старший науковий співробітник Центру аналізу європейської політики (CEPA) Едвард Лукас заявив, що Росія за допомогою гібридної війни роками, а саме з 1990-их, намагається підірвати волю і посіяти розбрат на Заході, без ризику і витрат на повномасштабну військову агресію. Приклади цього — підпали, вбивства, кібератаки, нелегальна міграція, політичні інтриги, саботаж і багато іншого. У своїй колонці для The Times він наголосив, що нездатність Європи від цього захиститися послаблює її силу стримування та відкриває шлях до більш серйозних атак ворога. 

"Стримування засноване на факторі "ой" ("ouch"). Противник повинен боятися нашої відповіді або з досвіду, або тому, що ми достовірно повідомили, що ми робитимемо в разі нападу, — пояснив він. — Маємо ми справу з Росією, Китаєм чи Іраном, цей фактор відсутній. Що б ми робили, якби, скажімо, російські кібератаки зламали бази даних NHS? Або якби безпілотники закрили Хітроу? Це призвело б до колосальних збоїв та економічних збитків". 

Гнівні пресрелізи, висилка дипломатів та введення санкцій не викликають у Москви жодної реакції, наголошує Лукас. Тим часом РФ та Китай продовжують випробовувати Захід на міцність. 

"Ми застрягли у своїй зоні комфорту. Ми допомагаємо Україні грошима чи зброєю, але недостатньо, щоб забезпечити перемогу. Ми не хочемо розбиратися з нашими власними банкірами, юристами та бухгалтерами, які відмивають російські гроші, — наголошує Лукас. — Алфавітний суп із підрозділів, управлінь і цільових груп у міністерствах, агентствах і Кабінеті міністрів захоплюється проблемою елегантно і таємно, але не вирішує її". 

Одним із засобів удару у відповідь, вважає він, може бути дозвіл ЗСУ вражати цілі у РФ. Ще один варіант — цивільна відповідальність або кримінальне переслідування західних пособників Росії. 

Нагадаємо, колишній радник Дональда Трампа Джон Болтон наголосив, що Росія не здатна вести ширшу війну, ніж веде сьогодні проти України, тож заяви диктатора Владіміра Путіна про протистояння з Заходом — блеф, на який союзники, в тому числі чинний президент США Джо Байден, повелися. Болтон назвав абсолютно нестратегічним підходом те, що Силам оборони не дозволяють застосовувати далекобійну зброю по території країни-агресора. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі