НАЗК повернуло п’яти грецьким компаніям статус міжнародних спонсорів війни

Поділитися
НАЗК повернуло п’яти грецьким компаніям статус міжнародних спонсорів війни © unsplash/mattartz
Підприємства не стали засуджувати російське вторгнення в Україну

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) повернуло пʼять грецьких компаній, які мають відношення до морських перевезень, до переліку «Міжнародних спонсорів війни». За даними Агентства, ці компанії не виконали умови, узгоджені під час переговорів щодо виключення їх з переліку під час роботи ЄС над 11-м пакетом антиросійських санкцій. 

Під час перемовин між українською та грецькою сторонами, транспортним компаніям було запропоновано припинити практику вимкнення транспондерів (пристроїв для відстеження навігації суден), припинити практику перевантаження вантажу з борту на борт, а також публічно засудити російську агресію. Саме останню вимогу компанії не виконали у визначений строк, а тому були повернуті до Переліку, повідомило НАЗК.

До Переліку міжнародних спонсорів війни повернено: 

  • Dynacom Tankers Management (DTM); 
  • Delta Tankers LTD; 
  • Thenamaris Ships Management Inc.; 
  • Minerva Marine; 
  • TMC Tankers LTD. 

Компанії були внесені до Переліку влітку 2022 року, оскільки транспортували російську нафту та нафтопродукти, поповнюючи бюджет країни-агресора та фінансуючи російське вторгнення. 

НАЗК нагадує, що компанії, які обирають шлях соціально-відповідального бізнесу, виключаються з Переліку. Так, ірландська компанія з постачання суднового палива Peninsula Petroleum Limited була виключена зі списку міжнародних спонсорів війни, адже припинила постачати паливо не лише до суден, що належать росіянам або ходять під російським прапором, а й тим, що перевозять російську нафту. 

Нагадаємо, що у липні НАЗК внесло до Переліку міжнародних спонсорів війни одного з найбільших світових портових операторів – DP World (Dubai Port World). 

Хоча внесення підприємств до Переліку не несе юридичних наслідків, деякі компанії стикаються із репутаційними ризиками. Наприклад, Mondelez International, яка залишилась на ринку Росії, зіткнулася з корпоративним бойкотом у Скандинавії. 

Угорщина регулярно бойкотує рішення ЄС щодо допомоги Україні, мотивуючи свої дії тим, що НАЗК внесла OTP Bank до списку спонсорів війни. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі