До Москви приїхав високопоставлений генерал з Ірану – «нарощувати співпрацю»

Поділитися
До Москви приїхав високопоставлений генерал з Ірану – «нарощувати співпрацю» Командувачі сухопутних військ РФ та Ірану – Олєг Салюков та Кіюмарс Хейдарі © Міноборони РФ
Іран є стратегічним партнером Росії, заявили в МО РФ

21 серпня міноборони РФ заявило, що до Москви прибув високопоставлений генерал, командувач сухопутних військ Ірану Кіюмарс Хейдарі. Мета візиту – обговорення питань військового співробітництва, яке Іран заперечує у сфері постачання безпілотників та будівництва заводу з їхнього виробництва у Татарстані.

«Було обговорено питання військової співпраці та взаємодії, спрямовані на реалізацію проектів, метою яких є підвищення боєздатності збройних сил обох країн… було досягнуто домовленостей щодо подальшого нарощування співробітництва між сухопутними військами в різних галузях», – передає російське пропагандистське агентство «Интерфакс» з посиланням на міноборони Росії.

У ході візиту іранської делегації вони відвідають військово-навчальні заклади сухопутних військ РФ та підприємства оборонно-промислового комплексу.

За словами командувача сухопутних військ РФ Олєга Салюкова, який вів переговори з Хейдарі, «Іран розглядається Російською Федерацією як одна з ключових держав на Близькому Сході».

«Це стратегічний партнер Росії, а постійний інтенсивний політичний діалог є характерною рисою нинішнього етапу нашого партнерства», – сказав Салюков.

Хейдарі є високопосадовцем в Ірані і раніше неодноразово коментував питання торгівлі зброєю. Зокрема, у липні 2022 року він заявив, що Іран готовий постачати зброю та безпілотники «дружнім країнам». Ця заява прозвучала через тиждень після звинувачень США у військовій співпраці з Росією.

Нагадаємо, за оцінками експертів «Інституту науки та міжнародної безпеки», Росія зможе у 2024 році вийти на обсяги виробництва іранських дронів Shahed-136, які дозволять атакувати Україну одночасно не десятками, а сотнями безпілотників.

У червні в Раді безпеки ООН відбулося засідання щодо Іранської ядерної програми та порушення Іраном резолюції Ради безпеки 2231 від 20 липня 2015 року, що обмежує Іран в отриманні та передачі озброєних технологій, у тому числі безпілотників до другої половини 2023 року. П'ять країн (Україна, США, Великобританія, Франція та Албанія) звернулися до генсека ООН із заявою провести розслідування військової співпраці Ірану та Росії, зокрема щодо передачі дронів у порушення зазначеної резолюції. Проте в ООН не поспішають вивчати уламки іранських дронів в Україні. 20 липня ЄС запровадив додаткові санкції проти Ірану за постачання до Росії безпілотників, якими вона атакує Україну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі