WP: За рік Росія зможе атакувати Україну не десятками, а сотнями Shahed-136 – експерт

Поділитися
Витік російських документів перекреслює будь-які спроби Ірану вдавати, що він не допомагає Москві налагодити виробництво БПЛА для війни проти України

Спроби Росії налагодити виробництво безпілотників-камікадзе іранської розробки в Татарстані зіштовхуються з певними перешкодами. Зокрема, у Москви виникли труднощі з досягненням бажаного рівня укомплектування штату спеціального заводу, збудованого в Татарстані.

Про це Washington Post сказали експерти «Інституту науки і міжнародної безпеки», які проаналізували витік російських документів. Матеріали, які опинилися в руках журналістів, датовані зимою 2022 – весною 2023 року і включають заводські креслення, технічні схеми, кадрові записи, меморандуми, надані іранським колегам, і презентації, зроблені представникам Міністерства оборони Росії, про стан робіт над проектом під кодовою назвою «Човен».

На думку експертів «Інституту науки і міжнародної безпеки», документи «здаються автентичними» і «детально описують ланцюжок поставок, виробничі можливості, виробничі плани і процеси, а також плани з маскування і приховування виробництва безпілотників Shahed».

«Росія має реальну можливість протягом наступного року або близько того перейти від періодичних запусків десятків імпортованих дронів-камікадзе Shahed-136 проти українських цілей до більш регулярних атак сотнями», – сказав керівник дослідної групи Девід Олбрайт.

За його словами, оприлюднення записів не дозволяє Ірану наполягати на своєму нейтралітеті у війні, а також на тому, що він не допомагає Москві розвивати здатність виробляти безпілотники в Татарстані.

Згідно з новими документами, Тегеран погодився продати Москві те, що фактично є франшизою. Іранські фахівці діляться проектною документацією, компонентами, виробленими на місці, і ноу-хау. У документі, який склав в лютому головний менеджер проекту, детально описані параметри зусиль та вартість деяких аспектів проекту, який на момент підписання ірано-російської угоди оцінювався в 151 мільярд рублів або в 2 мільярди доларів за тодішнім курсом.

«Згідно з досягнутими раніше домовленостями, більше половини цієї суми мав отримати Іран, який наполягав на оплаті в доларах або золоті через нестабільність рубля, повідомив співрозмовник, який надав документи», – пише Washington Post.

Згідно з планом, роботи на об'єкті розміром більше 14 футбольних полів, який планується розширити, мають бути розділені на три етапи. Перший передбачає постачання Іраном розібраних безпілотників, які будуть знову зібрані на заводі. Другий – виробництво планерів, тобто порожнистих корпусів безпілотників, які будуть поєднані з двигунами і електронікою, що постачаються Іраном.

«На завершальному і найбільш амбітному етапі з незначною допомогою Ірану буде вироблено понад 4 тисячі безпілотників, які будуть передані російським військовим до вересня 2025 року», – йдеться в статті.

Аналіз, проведений «Інститутом науки і міжнародної безпеки», показав, що виробничий план заводу «здається здійсненним», але має «вразливі місця, які можуть порушити його здатність виконати контракт ... або, принаймні, затримати його виконання».

Нагадаємо, що внутрішні документи російської програми виробництва БПЛА свідчать, що Москва поки робить лише корпуси для іранських дронів-камікадзе Shahed-136, але намагається їх вдосконалити.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі