WP: Росія намагається вдосконалити іранські Shahed-136

Поділитися
WP: Росія намагається вдосконалити іранські Shahed-136 © https://www.5.ua
Внутрішні документи російської програми виробництва БПЛА свідчать, що Москва поки робить лише корпуси для дронів-камікадзе.

Інженери колись жвавого промислового центру в глибині Росії були зайняті плануванням. Команда отримала таємне завдання побудувати виробничу лінію, яка б працювала цілодобово, виготовляючи безпілотники-камікадзе - зброю, яку війська Владіміра Путіна могли б використовувати для бомбардування міст України.

Відставного співробітника ФСБ призначили відповідальним за безпеку програми. У кваліфікованих працівників відібрали паспорти, щоб вони не могли втекти з Росії. У листуванні й інших документах інженери використовували закодовану мову: дрони називали «човнами», вибухівка - «бамперами», а Іран - країну, яка таємно надавала технічну допомогу, - «Ірландією» або «Білоруссю».

«Це була угода на мільярди між Росією й Іраном про постачання зброї, яка була укладена в листопаді за 500 миль на схід від Москви в Татарстані. Її мета полягає в тому, щоб до літа 2025 року побудувати в Росії 6 тисяч дронів. Цього вистачить, щоб подолати хронічну нестачу БПЛА на фронті», - пише Washington Post.

Видання пише, що його журналісти отримали доступ до внутрішніх документів російсько-іранської програми, націленої налагодити виробництво Shahed-136 в Росії. Загалом, записи свідчать про те, що, незважаючи на затримки і залежність виробничого процесу від електронних компонентів іноземного виробництва, «Москва впевнено просувається до своєї мети».

«Документи свідчать, що інженери заводу намагаються вдосконалити застарілі іранські технології виробництва, використовуючи російський промисловий досвід, щоб виробляти БПЛА в більших масштабах, ніж Тегеран, і з більшим контролем якості. Інженери також вивчають можливості вдосконалення самого безпілотника, в тому числі, щоб зробити його здатним до ройових атак, в яких БПЛА автономно координують удар по цілі», - йдеться в статті.

Видання Washington Post попросило експертів з «Інституту науки і міжнародної безпеки» проаналізувати російські документи. І дослідники дійшли висновку, що завод збирає безпілотники, надані Іраном. Але в самій Росії відбувається лише виготовлення корпусів і, швидше за все, лише для 300 апаратів. Експерти сказали Washington Post, що «Алабуга» навряд чи впорається з поставленим завданням - виготовити 6 тисяч безпілотників до 2025 року.

«Схоже, «Алабуга» прагне створити безпілотники, які перевершують можливості Ірану», - сказав Девід Олбрайт, колишній інспектор ООН з озброєнь, який очолив групу з вивчення документів.

Американське видання пише, що отримало документи від людини, яка бере участь у роботі в Алабузі, але виступає проти вторгнення Путіна в Україну. Ця людина вирішила розкрити деталі роботи, сподіваючись, що міжнародна увага може призвести до додаткових санкцій, що потенційно може зірвати виробництво і швидше завершити війну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі