Заступник держсекретаря США відвідає Індію: обговорить ситуацію з правами людини  

Поділитися
Заступник держсекретаря США відвідає Індію: обговорить ситуацію з правами людини   © depositphotos/daboost
Державний департамент Штатів час від часу висловлює занепокоєння щодо дотримання прав людини в Індії.

Найближчими днями високопоставлений американський дипломат відвідає Індію, де обговорить ситуацію з правами людини, питання свободи слова та маргіналізації меншин, після того, як прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді під час нещодавнього візиту до США заперечив утиски релігійних меншин в його країні. Про це повідомляє Reuters.

Зокрема, заступник держсекретаря США з питань демократії і прав людини Узра Зея зустрінеться з індійськими урядовцями, щоб обговорити "глобальні виклики, демократію, регіональну стабільність і співпрацю в галузі гуманітарної допомоги".

Майбутня поїздка Зеї слідує за червневим візитом Моді до США, де президент Джо Байден влаштував для нього теплий прийом, незважаючи на те, що активісти засуджували погіршення із ситуацією з правами людини в Індії під керівництвом Моді. Байден і Моді рекламували оборонні та торговельні угоди, спрямовані на протидію глобальному впливу Китаю.

Байден заявив, що обговорював з Моді права людини, але публічно не критикував прем'єра Індії та його уряд.

Зея також відвідає Бангладеш під час своєї поїздки з 8 по 14 липня.

Під час свого візиту до США Моді заперечив, що в Індії існують зловживання щодо релігійних меншин - твердження, яке активісти назвали брехнею і заявили, що воно суперечить даним правозахисників.

Державний департамент США час від часу висловлює занепокоєння щодо прав людини в Індії, але критика з боку Штатів не є гучною через тісні економічні зв'язки між країнами та важливість Нью-Делі для Вашингтона у протистоянні з Китаєм, кажуть політичні аналітики.

В опублікованих цього року доповідях про права людини і релігійну свободу Державний департамент висловив занепокоєння щодо ставлення до деяких релігійних меншин в Індії, а також вказав на репресії проти журналістів і дисидентів. Цього року Індія опустилася у світовому Індексі свободи преси до 161-го місця.

Сполучені Штати, нарощуючи економічну та військову співпрацю, сподіваються заручитися підтримкою Індії у забезпеченні власних геополітичних інтересів в Азії. Втім, зміцнення американо-індійських відносин не означає, що Індія готова відмовитися від своїх традиційних зв’язків з Росією. Про що домовився індійський прем’єр Нарендра Моді під час візиту до США та чи вдалося Вашингтону змінити ставлення Делі до російсько-української війни, читайте в статті Наталії Бутирської «Друзі за розрахунком: чому у США так задобрювали прем’єра Індії?».

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі