Індія продовжує нарощувати імпорт російської нафти й індійські державні нафтопереробні компанії Bharat Petroleum Corp. (BPCL) та Hindustan Petroleum Corp. (HPCL) розглядають можливість платити за російську нафту в юанях, щоб розширити свої валютні можливості. Більшість платежів наразі здійснюються в дирхамах і доларах, і ризик того, що використання цих валют у торгівлі з Росією буде припинено, змушує нафтопереробників шукати альтернативи, повідомили агентству Bloomberg представники двох компаній, які попросили не називати їхніх імен через делікатність питання.
Згідно з даними Kpler, імпорт нафти з Росії в Індію в червні досяг рекордних 2,2 млн барелів на день, збільшуючи показники десятий місяць поспіль та перевищивши сукупні поставки з Саудівської Аравії та Іраку. Нью-Делі отримав вигоду від закупівель зі знижками, оскільки багато інших країн уникають російської нафти через війну в Україні. Росія, в свою чергу, знайшла свого покупця.
У червні агентство Reuters повідомляло, що найбільший державний нафтопереробник Indian Oil Corp. здійснив платіж за російську нафту в юанях. Тоді керівники HPCL і BPCL заявили, що їм нічого не відомо про платежі в китайській валюті.
Зараз представник HPCL повідомив Bloomberg, що нафтопереробні компанії навряд чи будуть використовувати юань для численних поставок з Росії, оскільки підвищений попит на валюту зробить обмінний курс несприятливим. Окрім того, продаж доларів для купівлі юанів призведе до того, що Індія, яка конкурує з Китаєм (в тому числі має територіальний спір) фактично допоможе Китаю просувати свою валютну політику, а це потенційно може бути політично неприємним кроком.
Нагадаємо, що раніше індійська влада пропонувала Росії розрахунок за нафту у рупіях, але Москва відмовилася. Зважаючи на високий торговельний розрив на користь РФ, в кінцевому підсумку, вона мала б річний профіцит рупії у сумі понад 40 мільярдів доларів.
З початку введення антиросійських санкцій у зв’язку з повномасштабних вторгненням РФ в Україну, Індія почала відігравати більш важливу роль на світових нафтових ринках, купуючи все більше дешевої російської нафти та переробляючи її на паливо для Європи і США.