Техас кидає виклик Байдену, а у Росії радіють «техаській народній республіці»

Поділитися
Що відбувається між Вашингтоном, Техасом, кордоном з Мексикою та як це може вплинути на Україну

Штат Техас продовжує кидати виклик президенту США Джо Байдену в питанні кордону з Мексикою та пропонує грошову винагороду добровольцям військового департаменту Техасу для охорони кордону. Адміністрація штату прагне «розмістити засоби охорони кордону в зонах підвищеної загрози, щоб позбавити злочинні організації можливості нелегально переміщувати наркотики і людей до Техасу». Як повідомляється на сайті військового відомства Техасу, добровольці працюватимуть з ним на повну ставку і отримуватимуть до 55 доларів на день, передає Newsweek.

Це відбувається на тлі постійної напруженості між губернатором Грегом Ебботтом і адміністрацією Байдена щодо кордону з Мексикою, через який до Штатів потрапляють сотні тисяч мігрантів. 26 січня Верховний суд став на бік адміністрації Байдена і постановив, що агенти федерального прикордонного патруля мають право зняти колючий дріт, встановлений за наказом Еббота біля прикордонного міста Ігл-Пасс.

Байден проти Еббота

Заклик до збільшення кількості добровольців є частиною протистояння між державою та адміністрацією Байдена щодо питання кордону. Адміністрація Байдена стверджує, що встановлений штатом дріт обмежує доступ агентів прикордонного патруля до деяких ділянок кордону. Ебботт, тим часом, розкритикував «безрозсудну політику Байдена щодо відкритих кордонів» і написав у Твіттері після рішення Верховного суду, що дріт є «ефективним стримуючим фактором проти незаконного перетину кордону».

Очевидно, нехтуючи рішенням суду, він написав: «Ми продовжуємо розгортати цей колючий дріт для відсічі нелегальній імміграції».

У листі від 24 січня після рішення суду Департамент внутрішньої безпеки зажадав «повного доступу» до кордону до 26 січня. У листі, адресованому техаським чиновникам, йдеться про те, що співробітники федеральної митниці та прикордонної служби заблокували доступ до цієї території.

Трамп підключився

Майже всі губернатори-республіканці зараз підтримують губернатора Техасу Еббота в його суперечці з адміністрацією Байдена. Посилання Еббота на положення про самооборону і його твердження про те, що «верховний закон країни замінює будь-які федеральні закони, що суперечать йому», підтримали всі 26 губернаторів-республіканців, окрім одного – за винятком Філа Скотта з Вермонту.

25 січня колишній президент США Дональд Трамп, який збирається очолити державу ще раз у 2024 році та використовує у передвиборчій програмі антиміграційну риторику, заявив на своїй соціальній платформі Truth, що «всі американці повинні підтримати заходи техаської влади, спрямовані на захист безпеки, суверенітету Техасу і американського народу». Він також сказав, що «штати, які бажають», повинні «направити своїх охоронців до Техасу, щоб запобігти в'їзду нелегалів і вислати їх назад через кордон».

«техаська народна республіка»

Техас, який до того, як стати штатом США в 1845 році, був незалежною республікою, знову став об'єктом закликів до проголошення незалежності. Цей рух отримав назву «Тексіт» (Texit) за аналогією з Brexit (вихід Великої Британії з Європейського Союзу).

Росіяни діляться в соціальних мережах своєю радістю з приводу прикордонної кризи в США, висловлюючи підтримку проголошення незалежності від Сполучених Штатів. Американці читають їхні заклики: «Техасе, ми з тобою! Свободу Техасу!», «Будь сильним, Техасе! Наші скоро прийдуть». А дехто жартував, що Путін «підписав указ про визнання незалежності техаської народної республіки».

Згідно з рішенням Верховного суду США 1869 року у справі «Техас проти Вайта», усім окремим штатам, включаючи Техас, заборонено в односторонньому порядку приймати рішення про вихід зі складу Сполучених Штатів. Суд постановив, що США є «непорушним союзом», від якого жоден штат не може відокремитися.

Техаський націоналістичний рух (TNM) є найбільшою організацією, що виступає за вихід штату зі складу США. Деніел Міллер, фактичний лідер руху, сказав в інтерв'ю Newsweek, що він вважає, що Техас може стати незалежною державою протягом трьох десятиліть.

«Я думаю, що траєкторія, на якій знаходиться федеральний уряд, траєкторія, на якій знаходиться Техас, я думаю, що ми рухаємося в цьому напрямку, тому, чи то через свідоме рішення, чи то через крах федеральної системи через її нездатність задовольнити свої основні вимоги, я думаю, що Техас стане незалежною державою точно протягом 30 років», – заявив Міллер.

Що Україні з техаської історії 

Ситуація з південним кордоном США стала приводом для блокування пакету військової допомоги США на 61 млрд доларів у Конгресі США ще у вересні 2023 року. Республіканці вимагають від адміністрації Байдена змін у прикордонному законодавстві та посилення захисту кордону – інакше вони не проголосують за виділення коштів для підтримки України.

Починаючи з листопада тривають переговори між республіканцями та демократами у Конгресі, які досі не змогли дійти згоди. В останній тиждень в укладення угоди почав втручатися Трамп – республіканці, що орієнтуються на нього, почали вимагати більш радикальних змін, ставлячи угоду під питання. Історія з Техасом лише поглиблює кризу та не сприяє досягненню компромісу у Конгресі. 26 січня спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що угода, досягнута у Сенаті, буде «мертвою», поки дійде на розгляд до його палати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі