Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість підтримати нові обмеження на кількість шукачів притулку і на зміни до процесу депортації, щоб забезпечити нову допомогу для України та Ізраїлю в законопроекті про додаткове фінансування, повідомляє Reuters із посиланням на джерело.
Усього за тиждень до початку Різдвяних канікул Білий дім і Конгрес намагаються досягти компромісу, який передбачав б надання військової допомоги двом країнам-союзницям і водночас перешкоджав нелегальній міграції через американо-мексиканський кордон.
Раніше республіканці відмовилися схвалити збільшення фінансування України, виставивши в якості умови додаткові заходи щодо скорочення рекордної кількості мігрантів, які намагаються нелегально перетнути кордон США.
Президент Джо Байден заявив, що готовий піти на значні поступки щодо безпеки кордону. Анонімне джерело, обізнане з цим питанням, повідомило агентству Reuters, що Білий дім відкритий для підвищення стандартів для первинної перевірки шукачів притулку.
За словами джерела, адміністрація Байдена також розглядає певний варіант положення про «безпечну третю країну, яка відмовлятиме у наданні притулку мігрантам, які проходять через іншу країну на шляху до США».
Іншим можливим пунктом домовленості може бути розширення процесу швидкої депортації, відомого як «прискорена висилка». За словами джерела, цей орган буде діяти по всій країні, а не на кордоні.
Джерело додало, що двопартійна група сенаторів, які намагаються досягти угоди, також обговорюють кількісне обмеження запитів на надання притулку. Позиція адміністрації Байдена щодо такого обмеження залишається незрозумілою.
Речник Білого дому Анджело Фернандес сказав, що Байден чітко дав зрозуміти, що він відкритий для компромісу.
Сенатор-демократ Кріс Кунс заявив у четвер, що розбіжності між його партією та республіканцями залишаються «принципово значними», однак він висловив оптимізм щодо можливості знайти спільну мову.
Речниця Білого дому Карін Жан-П'єр розкритикувала республіканців під час прес-брифінгу в четвер.
«Вони граються з нашою національною безпекою», — сказала вона.
Сенатор-республіканець Том Тілліс заявив журналістам, що будь-яка пропозиція повинна буде скоротити нелегальну імміграцію принаймні вдвічі, і що він не знає, чи вдасться досягти угоди до Різдва.
Підтримка України з боку США стала заручником численних розбіжностей між республіканцями та адміністрацією президента Байдена та в межах самої Республіканської партії, яка зараз переживає особливо гостру кризу ідентичності на тлі президентських виборів у 2024 році.
«Чи вірять США в перемогу України і що планує Байден?» — розбиралася директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук.