Глава МЗС Великої Британії Девід Кемерон закликав Конгрес США схвалити виділення заблокованого через внутрішньополітичні суперечки пакету військової допомоги на підтримку України в її війні проти Росії. Він заявив, що відмова від допомоги ризикує заохотити російського президента Владіміра Путіна та зменшити підтримку з боку інших союзників України.
«Якщо ці гроші не надійдуть, лише дві людини будуть посміхатися: один з них – Владімір Путін в Росії, інший – Сі Цзіньпін в Пекіні. Не знаю, як ви, але я не хочу робити різдвяний подарунок жодному з них», – сказав Кемерон на Аспенському безпековому форумі 7 грудня, повідомляє Bloomberg.
Коментарі Кемерона відображають зростаюче занепокоєння у Британії та Європі в цілому щодо того, що інтерес США до фінансування військових зусиль в Україні зменшується. Він зазначив, що гроші, витрачені до цього часу, не були витрачені даремно, оскільки вони «знищили половину довоєнних активів Росії», і попередив, що якщо американський пакет допомоги не буде прийнятий Конгресом, це може вплинути на зобов'язання інших європейських країн.
«Європейська безпека – це також американська безпека, і ми повинні залишатися єдиними в цьому питанні, ми повинні передати ці гроші українцям, ми повинні підтримати їх і переконатися, що Путін програє», – закликав глава британського МЗС.
Нагадаємо, законопроєкт про надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню не пройшов процедурне голосування в Сенаті. Ініціатива передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 106 мільярдів доларів, зокрема 61 мільярд на допомогу Україні. Після цього президент США Джо Байден звинуватив республіканців у Конгресі в «політичному шантажі» й тому, що вони «граються з нашою національною безпекою».
Україна стала чи не першою закордонною країною, яка на собі відчула наближення американських президентських виборів. Наша підтримка й допомога стали заручниками численних розбіжностей, підсвічених черговою виборчою кампанією – між республіканцями та адміністрацією президента Байдена, в межах самої Республіканської партії, яка зараз переживає особливо гостру кризу ідентичності.
Реальні наміри американських політиків у контексті України пояснює Альона Гетманчук у статті «Чи вірять США в перемогу України і що планує Байден?» на ZN.UA.