Сенатори влаштували сварку про кордони США замість обговорення допомоги Україні - CNN

Поділитися
Сенатори влаштували сварку про кордони США замість обговорення допомоги Україні - CNN © Офіс президента
Демократи кажуть, що республіканці одразу ж вирішили змінити тему на обговорення американського кордону під час закритого брифінгу щодо України, у свою чергу їхні опоненти наголошують, що це питання в першу чергу підняв Байден.

Закритий брифінг щодо України у вівторок перетворився на сварку про безпеку кордонів. Сенатори розповіли про напружену зустріч, яка мало чим допомогла вийти з глухого кута в суперечці про те, чи включати жорсткішу імміграційну політику до пакету допомоги Києву.

Засідання відбулося після того, як сенатори-республіканці попередили, що вони готові голосувати проти просування додаткового пакету допомоги на більш ніж 100 мільярдів доларів, якщо він не включатиме суттєвих змін у прикордонній політиці. Це ставить під сумніви схвалення виділення нових грошей ще цього року, - пише CNN.

Лідер сенатської більшості демократ Чак Шумер сказав, що боротьба за кордон спалахнула, коли лідер меншості республіканець Мітч Макконнелл попросив сенатора-республіканця Джеймса Ленкфорда з Оклахоми виступити з доповіддю про кордон, замість того, щоб поставити запитання доповідачам про Україну.

«Макконнелл одразу ж перехопив весь процес. В першому ж питанні замість того, щоб про щось поцікавитись в учасників дискусії, він попросив Ленкфорда виступити з п'ятихвилинною доповіддю про переговори щодо кордону. Потім, коли я підняв питання про те, що вони можуть внести поправку і мають можливість щось зробити щодо кордону, вони застопорилися... їм це не сподобалося», - розповів Шумер.

Демократ також додав: «Один з них навіть проявив неповагу і почав кричати на одного з генералів, запитуючи його, чому вони не поїхали на кордон».

Джерело CNN, яке було присутнє на закритому брифінгу щодо України, повідомило, що кричати почав сенатор-республіканець від Арканзасу Том Коттон. Журналісти запитали його про цей епізод.

«Я не дозволив Чаку Шумеру збрехати, що республіканці «включили питання прикордонної безпеки в дебати про законопроект щодо додаткового фінансування. Саме Джо Байден ... надіслав нам цей документ з прикордонними положеннями», - відповів Коттон.

При цьому він додав про Шумера: «Йому не пощастило, що він почав поширювати цю брехню відразу після того, як хтось передав мені мікрофон». Коттон також заявив, що учасники брифінгу «відмовилися відповідати на будь-які питання про кризу на кордоні або про те, що ми можемо зробити, щоб вирішити цю кризу, незважаючи на те, що брифінг був позначений офісом Чака Шумера як такий, що стосувався законопроєкту про додаткове фінансування».

Предстаник Коттона заявив, що сенатор вилив свій гнів саме на Шумера, а не на присутнього на брифінгу генерала чи представника адміністрації. Сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем з Південної Кароліни сказав, що в залі ще на початку засідання виникла напруга, оскільки «ніхто не говорив про кордон».

«Якщо у вас немає телевізора ... варто знати, що більшість республіканців вважають, що нам потрібно вирішити проблему порушеного кордону», - сказав він.

Ленкфорд, один з головних переговірників щодо заходів прикордонної політики в пакеті національної безпеки, сказав CNN, що відсутність на брифінгу представників Міністерства внутрішньої безпеки була «слоном у кімнаті».

«Там не було нікого з Міністерства національної безпеки. Це був очевидний факт, слон у кімнаті. У запиті адміністрації другий за величиною елемент додаткового фінансування стосується кордону. А там не було нікого з міністерства і взагалі нікого, хто був би зацікавлений в тому, щоб навіть говорити про кордон», - пояснив республіканець.

Сенатори-республіканці назвали брифінг марною тратою часу. Вони стверджують, що на закритій зустрічі не обговорювали інформацію, яка не була вже відома або доступна для громадськості. Деякі республіканці навіть вийшли раніше.

«Люди встали і вийшли, тому що це марна трата часу. ... Вони просто сказали: «Це того не варте, це жарт, ви несерйозно до цього ставитеся, я йду». І я їх не звинувачую. Драматизму додає те, що у нас є ціла політична партія, яка, схоже, готова злити підтримку України і Ізраїлю в унітаз, тому що вони воліють мати широко відкритий кордон, а не підтримку України та Ізраїлю», - сказав сенатор Кевін Крамер, республіканець з Північної Дакоти.

Сенатор-республіканець від штату Юта Мітт Ромні назвав брифінг марною тратою часу.

«Ми хочемо допомогти Україні та Ізраїлю, але ми повинні змусити демократів визнати, що домовленість полягає в тому, що не буде відкритого кордону. Вони не хочуть цього робити. Тому республіканці просто йдуть з брифінгу, тому що люди, які там присутні, не хочуть обговорювати, що потрібно для того, щоб укласти угоду», - сказав він.

Сенатор Роджер Маршалл, республіканець з Канзасу, сказав, що його колеги з Республіканської партії хотіли б більше зосередитися на кордоні під час брифінгу і були розчаровані відсутністю розмови на цю тему.

«Я не можу контролювати Владіміра Путіна. Я не можу вплинути на  те, що президент України Володимир Зеленський зробить чи не зробить. Але ми можемо контролювати наш південний кордон. Тож давайте контролювати те, що ми можемо контролювати», - сказав Маршалл.

Шумер планує в середу провести процедурне голосування щодо запиту президента США щодо додаткового фінансування, незважаючи на те, що республіканці пообіцяли голосувати проти. Раніше у вівторок Шумер заявив, що республіканці можуть внести пакет щодо безпеки кордонів як поправку, і якщо вона отримає 11 голосів демократів, то може бути прийнята.

«У них була чудова можливість, якби вони захотіли зайнятися питанням кордону», - сказав Шумер.

Крім того, Зеленський так і не з'явився на обіцяному відеозверненні, і кілька сенаторів кажуть, що їм не пояснили, чому він не був присутній на брифінгу. Сенатор Марк Ворнер, демократ від штату Вірджинія, сказав журналістам після брифінгу, що «емоції дуже високі».

«Розвідка вже кілька місяців говорить про те, що Путін думає, що може протриматися довше, ніж Захід і Америка. І я не розумію деяких моїх друзів в тому, чи готові ми довести, що він має рацію і що історичні наслідки відмови від України в цей момент будуть переслідувати цю країну протягом десятиліть. Хто коли-небудь знову буде довіряти нашим альянсам? Я сподіваюся, що ми всі зможемо глибоко видихнути», - сказав він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі