Україна та іммігранти: основні противники Трампа в Республіканській партії провели колючі дебати

Поділитися
Україна та іммігранти: основні противники Трампа в Республіканській партії провели колючі дебати © Getty Images
Кандидати в президенти зустрілись перед початком офіційних праймеріз та розкритикували основного опонента – Дональда Трампа.

Кандидати в президенти США від Республіканської партії Рон ДеСантіс і Ніккі Хейлі зійшлися на напружених дебатах та обмінялись колючими зауваженнями в адресу один одного за кілька днів до кокусів в Айові, що є першим етапом з висунення кандидатів від Республіканської партії. Натомість лідер перегонів у партії Дональд Трамп знову вирішив не брати участь у дебатах і в той же час провів захід на Fox News, пише BBC.

Айова є першим штатом, який вирішує, хто від Республіканської партії братиме участь у виборах, ймовірно, проти президента-демократа Джо Байдена, що відбудуться в листопаді 2024 року.

Рон ДеСантіс і Ніккі Хейлі, які значно відстають від Трампа в опитуваннях в Айові, сподіваються, що впевнене друге місце в штаті в понеділок вдихне нове життя в їхні кампанії.

Що ж відбулось під час зустрічі претендентів на сцені в Де-Мойні.

Фото EPA-EFE/JIM LO SCALZO
Фото EPA-EFE/JIM LO SCALZO
EPA-EFE/JIM LO SCALZO

Кандидати вирішили не стримуватись

Все почалося з того, що  пара обмінялася взаємними образами у своїх перших відповідях.

45-річний ДеСантіс розпочав дебати, назвавши свою опонентку «ще одним язикатим політиком, який говорить вам те, що, на її думку, ви хочете почути».

Хейлі відповіла і заявила про те, що вона назвала постійною «брехнею» ДеСантіса: «Ви дізнаєтеся про багато брехні Рона».

Видання зазначає, що раніше відбулося чотири зустрічі республіканців на дебатах, але дебати один на один, які проходили в Університеті Дрейка, призвели до безпосередніх прямих нападок учасників і запальних обмінів думками.

«Здавалося, що обидва сподіваються завдати нокаутуючого удару до того, як республіканці в Айові розпочнуть наступну фазу перегонів і оберуть свого кандидата в президенти в понеділок», - пише BBC

Намагались догнати Трампа

Поки два кандидати боролися на сцені, колишній президент Дональд Трамп перебував за п’ять кілометрів від неї та проводив захід зі своїми прихильниками.

Питання його відсутності та його лідерства в опитуваннях невдовзі постало і під час дебатів. ДеСантіс звинуватив колишнього президента в тому, що він «утік, щоб вирішити свої проблеми» та ігнорує потреби американських сімей.

Він сказав, що Трамп вивергав «словесну блювоту» в соціальних мережах і поставив під сумнів його здатність пройти через юридичні баталії, з якими він стикається.

Обидва кандидати були більш рішучими у своїй критиці Трампа, ніж під час попередніх дебатів, критикуючи його рішення щодо різних питань - від пандемії до безпеки кордонів і відносин із Китаєм.

Водночас Трамп на власному заході в Де-Мойні націлився на обох кандидатів і заявив про «величезний» рівень підтримки, який він має в Айові.

Крім того, його кампанія розіслала кілька електронних листів під час дебатів суперників, критикуючи Хейлі та ДеСантіса з низки питань, включаючи «дитячі» зовнішньополітичні позиції Хейлі щодо Китаю, а також «брехливу історію щодо Ковіду» ДеСантіса.

Фото EPA-EFE/JIM LO SCALZO
Фото EPA-EFE/JIM LO SCALZO
EPA-EFE/JIM LO SCALZO

Питання імміграції

Питання про безпеку кордонів та імміграцію піднімалися неодноразово, що є відображенням опитувань, які показують, що це першочергове питання для виборців-республіканців в Айові та по всій Америці.

ДеСантіс закликав натовп «не довіряти» Хейлі в питаннях імміграції.

«Це все одно, що лисиця охороняє курник», - сказав він, вказуючи на попередні коментарі, в яких вона вжила термін «нелегальні іноземці».

Хейлі здебільшого використовувала більш делікатний тон, посилаючись на першопричини міграції в Центральній і Південній Америці і вихваляючись своїм досвідом як колишнього посла в ООН.

Вона, однак, заявила, що нелегальних мігрантів слід депортувати за те, що вони «перетинають кордон».

Гаряче питання України

Війна в Україні виявилася однією з найбільш суперечливих тем вечора, і обидва кандидати вступили в спаринг один з одним через свою позицію щодо конфлікту.

Хейлі розкритикувала ДеСантіса за те, що він спочатку підтримав виділення коштів США для України, а потім змінив свою позицію.

«Ніхто не знає, у що він вірить, - сказала вона.

«Дозвольте мені розповісти вам, чому Україна повинна мати значення. Це волелюбна країна», - сказала вона, додавши, що вона є «другом» Америки і що підтримка США полягає у «запобіганні війні».

ДеСантіс у відповідь заявив, що війна має закінчитися, і що «такі люди, як Ніккі Гейлі, дбають про кордон України більше, ніж про наш південний кордон».

Видання зазначає, що сутички навколо України під час дебатів віддзеркалюють ширший розкол у Республіканській партії, яка розколота через зовнішню політику США та продовження допомоги Україні.

ДеСантіс отримав більше оплесків, але перемогу здобула Хейлі

Аудиторія, що налічувала близько 200 осіб у залі в Де-Мойні, також була далеко не галасливою, але ДеСантіс, схоже, отримав більшу частину аплодисментів.

Деякі з його коментарів, в тому числі момент, коли він описав Хейлі як таку, що має проблеми з «балістичною подіатрією» (іншими словами, стріляла собі в ногу), викликали відповідну реакцію в залі.

Це, мабуть, не дивно, оскільки Айова вважається більш прихильною до нього, ніж інші штати, такі як Нью-Гемпшир, де відбудеться другий республіканський конкурс, і де очікується, що Ніккі Хейлі виступить краще.

Сама ж Хейлі здобула кілька пам'ятних моментів, і отримала гучні оплески, коли назвала бунт у Капітолії 6 січня 2021 року «жахливим днем».

Згодом співробітники її передвиборчого штабу та прихильники заявили, що розглядають цю подію як перемогу, яка сприятиме її участі в праймеріз у Нью-Гемпширі.

«Сьогоднішній вечір був успішним. Більше людей гуглили Ніккі Хейлі, ніж Рон ДеСантіс і Дональд Трамп разом узяті. Її імпульс продовжує зростати», зазначив конгресмен від Техасу Вілл Херд в коментарі BBC.

Однак Трамп в колі своїх прихильників зіткнувся з сильнішою реакцією учасників заходу. Його прихильники вигукували «ми любимо вас» протягом усього заходу, а він тиснув руки ще понад 10 хвилин після його завершення.

«Якщо Рон ДеСантіс і Ніккі Хейлі хочуть серйозно кинути виклик колишньому президенту, їм потрібно буде спокусити частину цих виборців штату Айова відвернути від нього увагу до критично важливих кокусів у понеділок», - резюмувало ВВС.

Нагадаємо, згідно з оприлюдненими 10 січня результатами опитування Reuters/Ipsos, в кожному штаті Трамп має значну перевагу над своїми суперниками за висунення від Республіканської партії. Колишньому президенту віддають перевагу 49% республіканців. Гейлі підтримали 12% республіканців, а ДеСантіса – 11%. Ще 18% сказали, що не знають, кого підтримувати. 

Водночас згідно даними цього ж опитування, президент США Джо Байден і колишній президент Дональд Трамп зрівнялись за кількістю голосів – обидва набирають по 35%.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі