США звинуватили дев'ятьох осіб у контрабанді іранської нафти

Поділитися
Також конфісковано $108 млн і 500 тисяч барелів палива.

Влада США висунула звинувачення дев'ятьом особам у зв'язку з імовірними схемами контрабанди іранської нафти, що стало останнім ударом Вашингтона проти Тегерана на тлі ескалації військової напруженості між двома країнами. Про це пише FT.

У п'ятницю, 2 лютого, Міністерство юстиції США оприлюднило судові документи, які звинувачують осіб з Ірану, Туреччини, Китаю та Оману в управлінні глобальною мережею з незаконного продажу іранської нафти пов'язаним з урядом покупцям у Росії, Сирії та Китаї. Також було конфісковано понад $108 млн і 500 тисяч барелів палива вартістю понад $25 млн.

Це остання спроба Вашингтона позбавити Тегеран критично важливих доходів від продажу нафти. 

“Заарештовані активи в іншому випадку дозволили б Ірану продовжувати свою дестабілізаційну діяльність, яка загрожує нашій національній безпеці", - заявив генеральний прокурор США Меррік Гарланд.

Звинувачення з'явилися напередодні повітряних ударів США у відповідь на атаку безпілотника з боку підтримуваних Іраном ополченців, у результаті якої загинули троє американських військовослужбовців. З початку війни між Ізраїлем і ХАМАС у жовтні минулого року бойовики здійснили понад 160 нападів на військових США.

Високопосадовці в обох столицях заявляють, що не хочуть прямої конфронтації або ширшої війни, але аналітики застерігають, що протистояння може перерости у війну, або будь-яка зі сторін може прорахуватися.

Вашингтон одночасно завдає ударів по підтримуваних Іраном об'єктах хуситів на півночі Ємену у відповідь на напади повстанського угруповання на комерційні судна в Червоному морі. Хусити заявили, що продовжуватимуть атаки доти, доки Ізраїль буде воювати проти ХАМАС у Секторі Гази.

В одному обвинувальному акті сімох осіб звинувачують у використанні мережі компаній-посередників у таких країнах, як Ліван, Туреччина і Греція, для продажу іранської нафти сирійському режиму і пов'язаним з урядом покупцям у Китаї та Росії. Кожному з них висунуті звинувачення, в тому числі у змові з метою матеріальної підтримки іноземної терористичної організації та порушення санкцій проти Сирії та Ірану.

Один із обвинувачених - високопосадовець Корпусу вартових ісламської революції, який перебуває під санкціями США, Бехнам Шахріярі, 

Окремо двоє осіб із Китаю та Оману звинувачуються у продажу іранської нафти китайським державним нафтопереробним заводам через фізичних та юридичних осіб у Туреччині, Омані та США.

Речник посольства Китаю у Вашингтоні Лю Пенгю заявив, що він "не обізнаний із конкретною ситуацією", але "нормальна енергетична співпраця між міжнародним співтовариством та Іраном у межах міжнародного права законна та виправдана, і її слід поважати й захищати".

Раніше повідомлялося. що Палата представників США ухвалила законопроект про посилення санкцій проти іранської нафти, який передбачає заходи проти іноземних портів і заводів, які переробляють нафту, експортовану з Ірану з порушенням американських обмежень.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі