США запровадили обмеження проти ще трьох китайських компаній, пов'язаних із примусовою працею

Поділитися
США запровадили обмеження проти ще трьох китайських компаній, пов'язаних із примусовою працею © InkDropCreative / depositphotos
Американські чиновники вважають, що влада Китаю створила трудові табори для уйгурів та інших мусульманських меншин у Сіньцзяні.

Сполучені Штати обмежили імпорт ще трьох китайських компаній, намагаючись виключити з ланцюга поставок у США товари, виготовлені за допомогою примусової праці уйгурів. Про це повідомляє Reuters.

Xinjiang Tianmian Foundation Textile Co Ltd, Xinjiang Tianshan Wool Textile Co. Ltd та Xinjiang Zhongtai Group Co. Ltd були додані до переліку компаній, що підпадають під дію закону про запобігання примусовій праці уйгурів. Загальна кількість компаній у цьому переліку досягла 27.

Ці три компанії були внесені до списку через їхню ділову практику, пов'язану з уйгурською меншиною та іншими переслідуваними групами, йдеться у заяві Міністерства національної безпеки США.

"Ми не терпимо компаній, які використовують примусову працю, які порушують права людини заради отримання прибутку", - заявив міністр внутрішньої безпеки США Алехандро Майоркас.

Три компанії були визначені як такі, що співпрацюють з урядом Сіньцзяну з метою вербування, переховування або використання примусової праці уйгурів, казахів, киргизів або представників інших переслідуваних груп з 

Сіньцзян-Уйгурського автономного району, заявили Сполучені Штати.

Представник Міністерства закордонних справ Китаю назвав звинувачення у примусовій праці в Сіньцзяні "брехнею століття", додавши, що вони спрямовані на дискредитацію Пекіна і придушення його розвитку.

"По суті, (США) підривають процвітання і стабільність Сіньцзяну, стримують розвиток Китаю і руйнують правила міжнародної торгівлі та ринковий порядок", - заявив речник китайського міністерства Ван Веньбінь.

Закон про запобігання примусовій праці уйгурів від 2021 року забороняє імпорт до США товарів, вироблених у Сіньцзяні або компаніями, зазначеними у списку, якщо імпортер не може довести, що товари не були вироблені із застосуванням примусової праці.

Американські чиновники вважають, що китайська влада створила трудові табори для уйгурів та інших мусульманських меншин у західному регіоні Китаю Сіньцзян. Пекін заперечує будь-які зловживання.

Державний департамент США також оновив свої рекомендації для бізнесу щодо ланцюга поставок з Сіньцзяну, щоб привернути увагу до злочинів проти людяності в Сіньцзяні, а також доказів широкого використання там примусової праці.

Відомство підкреслило нагальну необхідність для бізнесу вживати заходів належної обачності, включаючи виявлення, оцінку та реагування на ризики примусової праці та порушення прав людини для працівників.

Деякі уйгурські групи та активісти були розчаровані темпами та якістю виконання закону про запобігання примусовій праці уйгурів. Сенатор Марко Рубіо, який допоміг представити закон, закликав адміністрацію президента США Джо Байдена додати більше компаній до списку.

Останніми роками політика Китаю щодо Сіньцзяну опинилася під міжнародним контролем, кульмінацією якого стала доповідь ООН про права людини, яка визнала Пекін потенційно винним у скоєнні злочинів проти людяності. США, які разом з Європою запровадили санкції проти деяких чиновників Сіньцзяну, назвали цю ситуацію геноцидом.

Раніше США заборонили імпорт продукції китайського виробника принтерів Ninestar Corp та китайської хімічної компанії Xingjang Zhongtai Chemical через ймовірні порушення прав людини. Також Сполучені Штати запровадили санкції проти китайських високопосадовців, підозрюваних у «серйозних порушеннях прав людини». Йдеться саме про обмеження прав уйгурів та інших етнічних меншин в автономному районі Сіньцзян.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі