Китай засудив відому уйгурську вчену до довічного ув'язнення — WP

Поділитися
Китай засудив відому уйгурську вчену до довічного ув'язнення — WP © Интерфакс
Родина професорки заявила про її зникнення у 2018 році.

Відома уйгурська вчена Рахіле Давут, яка зникла шість років тому в розпал репресій китайського уряду в Сіньцзяні, була засуджена до довічного ув'язнення, повідомляє правозахисна група, яка роками працювала над її пошуком. Про це пише WP.

Каліфорнійська група Dui Hua, яка захищає політичних в'язнів у Китаї, заявила, що 57-річна професорка, засуджена у 2018 році за звинуваченням у загрозі державній безпеці Китаю через пропаганду "розколу", програла апеляцію на свій вирок у Вищому народному суді Сіньцзян-Уйгурського автономного району.

На черговому брифінгу речниця Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін заявила, що їй "нічого не відомо" про справу Давут.

"Я можу лише сказати, що Китай є правовою державою і розглядає відповідні справи суворо згідно із законом", - наголосила вона.

Колишня професорка Сіньцзянського університету і провідна дослідниця уйгурського фольклору, Давут є однією з понад 300 інтелектуалів, художників і письменників, яких, як вважають, утримують у Сіньцзяні на тлі урядової кампанії, нібито спрямованої на кращу асиміляцію мусульманської меншини Китаю і сприяння міжетнічній гармонії. Правозахисні групи звинуватили китайський уряд у вчиненні "культурного геноциду" шляхом знищення раніше яскравої місцевої уйгурської культури.

"Я хвилююся за свою матір кожного дня. Думка про те, що моїй невинній мамі доведеться провести все життя у в'язниці, приносить нестерпний біль. Китай, прояви милосердя і звільни мою невинну матір", - закликала донька Давут, Акеда Пулаті.

Минулого року, після візиту до Сіньцзяну і багатомісячних інтерв'ю, верховний комісар ООН з прав людини дійшов висновку, що китайський уряд вчинив порушення, які можуть бути прирівняні до "злочинів проти людяності".

Справа Давут підкреслює масштаби кампанії уряду, мішенню якої стали навіть громадські інтелектуали, що міцно увійшли до істеблішменту.

За словами Dui Hua, Давут багато років була членом Комуністичної партії Китаю, отримувала нагороди та гранти від Міністерства культури країни. Її робота в Сіньцзянському університеті, яка включала заснування Центру досліджень етнічних меншин у 2007 році, також фінансувалася урядом.

У 2014 році до довічного ув'язнення був засуджений інший видатний академік, Ільхам Тохті, який викладав в Університеті Мінцзу в Пекіні.

Родина Давут заявила про її зникнення у 2018 році, а у 2021 році колишні колеги повідомили журналістам, що вона була ув'язнена і засуджена, але жодних подробиць щодо тривалості її покарання не було надано.

Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати запровадили санкції проти китайських високопосадовців, підозрюваних у «серйозних порушеннях прав людини». Йдеться про обмеження прав уйгурів та інших етнічних меншин в автономному районі Сіньцзян.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі