Китай дискредитує уйгурок, які заявили про сексуальне насильство в таборах Синцзяна

Поділитися
Китай дискредитує уйгурок, які заявили про сексуальне насильство в таборах Синцзяна © відкриті джерела
Пекін намагається перехопити наратив, але виходить чи не гірше. Китай втрачає контроль над власним наративом про Сіньцзян.

Влада Китаю запустили кампанію по дискредитації уйгурок, які заявили про сексуальне насильство над ними в таборах в регіоні Сінцзян, де КНР насильно утримує близько мільйона чоловік з цієї тюркської етнічної групи, передає агентство Reuters.

Ніщо не завдало такої репутаційний збиток Китаю, як розслідування про масове ув'язнення мусульман в табори. В'язні розповідають про знущання і навіть сексуальне насильство. Пекін намагається перехопити порядок денний, але виходить чи не гірше.

У міру того як твердження про порушення прав людини в Сіньцзяні поширюються по світу, і все більше число західних політиків звинувачують Китай в геноциді. Одну з жінок звинуватили в зрадах чоловіка, про інший розповіли, що вона хворіє на венеричну хворобу.

Огляд Reuters десятків годин презентацій за останні місяці, а також інтерв'ю з експертами, показує допитливу і широку кампанію, яка натякає на побоювання Китаю, що він втрачає контроль над власним наративом про Сіньцзян.

«Одна з причин того, що Комуністична партія так стурбована цими свідченнями жінок, полягає в тому, що це підриває їхню початкове твердження, що Китаю там робить, а саме бореться з тероризмом», - сказав Джеймс Міллворд, професор китайської історії Джорджтаунського університету та експерт в області політики Синьцзяна.

Етичні проблеми, а також просте питання, до чого тут тероризм, який служить офіційним приводом для ув'язнення, не спадає на думку китайським чиновникам.

США були серед 23 країн ООН, які розкритикували КНР за переслідування уйгурів та інших мусульман. Перед цим правозахисна організація Human Right Watch закликала ООН чинити тиск на Китай у зв'язку з масовими затриманнями уйгурів у китайській провінції Сіньцзян та іншими серйозними порушеннями прав людини.

У концентраційних таборах у Сіньцзяні тримають понад 1 млн уйгурів, казахів, узбеків, киргизів. Їм забороняють здійснювати релігійні обряди, говорити на рідних мовах і змушують славити Комуністичну партію Китаю. У Пекіні заперечують переслідування громадян за релігійним і етнічним принципом. І називають табору в Сіньзцяні "таборами перевиховання", в яких люди нібито знаходяться добровільно.

11 жовтня 2018 року в Китаї опублікували документ про боротьбу з екстремізмом у східному регіоні Сіньцзян (Східний Туркестан), в якому підтвердили існування таборів перевиховання уйгурів – корінного мусульманського народу цієї частини Піднебесної, тим самим узаконивши переслідування мільйона мусульман.

У 2017-2019 роках мінімум 80 тисяч уйгурів вивезли з Сіньцзяна для роботи на фабриках в дев'яти інших регіонах, де обмежують їх свободу пересування, селять в окремих гуртожитках, змушують ходити на заняття з ідеологічної підготовки і забороняють вчиняти практикувати свої релігійні обряди.

Влада Китаю експлуатувала уйгурів на 27 китайських фабриках, які пов'язані з 83 всесвітньо відомими брендами, серед яких Apple, Google, Microsoft, Adidas, Nike, H&M, Uniqlo, Zara, Mercedes-Benz і Volkswagen.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі