США розірвали ланцюжки поставок для модної індустрії з Сіньцзяня, де Китай насильно тримає мільйон мусульман в таборах

Поділитися
США розірвали ланцюжки поставок для модної індустрії з Сіньцзяня, де Китай насильно тримає мільйон мусульман в таборах
Одна з компаній публічно визнала наслідки американських санкцій.

У січні китайський виробник бавовняної пряжі Huafu Fashion направив попередження інвесторам: "Кілька американських брендів скасували замовлення. Це принесло негативні наслідки для компанії". Компанія стверджує, що втратила принаймні $54,3 млн чистого прибутку, повідомляє американська газета The Washington Post.

Huafu стала одним з небагатьох постачальників, яка публічно визнала наслідки американських санкцій.

Але тисячі компаній по всьому світу постраждали після того, як Сполучені Штати внесли в чорний список 87 відсотків врожаю китайської бавовни. Це п'ята частина всіх світових поставок. Санкції запровадили через порушення прав людини щодо уйгурів - мусульманської меншини - в північно-західному регіоні Китаю Синьцзян.

Те, що відбувається зараз в індустрії моди, рідкісний випадок в історії світової торгівлі: багатомільярдні ланцюжки постачання розкололася майже відразу через проблеми з правами людини, нагадує газета.

Всього рік тому компанії «говорили, що неможливо» припинити покупку текстилю, зробленого з сіньцзяньської бавовни.

З бавовни, зібраної в Сіньцзяні, роблять одяг по всій Азії, від Бангладеш до В'єтнаму, кажуть керівники текстильної промисловості. Заборона США поширюється на продукцію, «зроблену в цілому або частково» на сіньцзяньській бавовні, «незалежно від того, де виробляється продукція», заявила Митна та прикордонна служба США.

Санкції США були викликані жорсткою кампанією Китаю проти уйгурів, яку офіційний Пекін називає "перевихованням". Деякі уйгури, затримані в таборах для інтернованих в Сіньцзяні в останні роки, заявили, що їх катували та примушували працювати на текстильних фабриках як умову звільнення.

Масштаби кампанії жахнули багатьох на Заході. Китай заперечує жорстоке поводження з уйгурами, називаючи санкції політично мотивованою кампанією. У заяві для The Washington Post МЗС Китаю назвав повідомлення про примусову працю в Сіньцзяні «брехнею з голови до хвоста».

США були серед 23 країн ООН, які розкритикували КНР за переслідування уйгурів та інших мусульман. Перед цим правозахисна організація Human Right Watch закликала ООН чинити тиск на Китай у зв'язку з масовими затриманнями уйгурів у китайській провінції Сіньцзян та іншими серйозними порушеннями прав людини.

У концентраційних таборах у Сіньцзяні тримають понад 1 млн уйгурів, казахів, узбеків, киргизів. Їм забороняють здійснювати релігійні обряди, говорити на рідних мовах і змушують славити Комуністичну партію Китаю. У Пекіні заперечують переслідування громадян за релігійним і етнічним принципом. І називають табору в Сіньзцяні "таборами перевиховання", в яких люди нібито знаходяться добровільно.

11 жовтня 2018 року в Китаї опублікували документ про боротьбу з екстремізмом у східному регіоні Сіньцзян (Східний Туркестан), в якому підтвердили існування таборів перевиховання уйгурів – корінного мусульманського народу цієї частини Піднебесної, тим самим узаконивши переслідування мільйона мусульман.

У 2017-2019 роках мінімум 80 тисяч уйгурів вивезли з Сіньцзяна для роботи на фабриках в дев'яти інших регіонах, де обмежують їх свободу пересування, селять в окремих гуртожитках, змушують ходити на заняття з ідеологічної підготовки і забороняють вчиняти практикувати свої релігійні обряди.

Влада Китаю експлуатувала уйгурів на 27 китайських фабриках, які пов'язані з 83 всесвітньо відомими брендами, серед яких Apple, Google, Microsoft, Adidas, Nike, H&M, Uniqlo, Zara, Mercedes-Benz і Volkswagen.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі