США в межах обміну ув'язненими з Венесуелою звільнили соратника Мадуро

Поділитися
США в межах обміну ув'язненими з Венесуелою звільнили соратника Мадуро © EPA/ MIGUEL GUTIERREZ
Венесуела випустила з в'язниць двадцятьох політв'язнів та десятьох громадян Штатів.

США в межах обміну ув'язненими з Венесуелою в середу, 20 грудня, звільнили колумбійського бізнесмена Алекса Сааба — соратника президента Венесуели Ніколаса Мадуро. Про це повідомляє Reuters.

Деякі американці, звільнені урядом Мадуро, вже приземлилися на американській військовій базі в Сан-Антоніо. Мадуро також погодився звільнити щонайменше двадцятьох пов'язаних з опозицією в'язнів.

В межах угоди було звільнено десятьох американців, яких США вважали незаконно затриманими у Венесуелі. Країна також окремо повернула до Штатів малайзійського бізнесмена-втікача Леонарда Гленна Френсіса, який фігурує у справі про хабарництво у ВМС США.

Сааб, якого утримували у федеральній в'язниці в Маямі, після повернення до Венесуели подякував Мадуро і венесуельському народу.

"Я пишаюся тим, що служу венесуельському народу і цьому лояльному уряду, який, як і я, ніколи не здається", - сказав Сааб під час спільної промови з Мадуро.

Президент Венесуели заявив, що обмін ознаменував крок до нової ери дипломатичних відносин зі Сполученими Штатами.

Сааба затримали у червні 2020 року. США та Колумбія розшукували його за звинуваченням у відмиванні грошей та інших злочинах. Повідомлялося, що Сааб, ймовірно, допоміг родині та соратникам Мадуро отримати сотні мільйонів доларів на продовольчій допомозі жителям Венесуели і вивезти ці гроші за кордон. Штати вважають, що Сааб має інформацію про незаконні угоди сім'ї Мадуро, а також високопоставлених венесуельських функціонерів.

Угода про обмін ув'язненими стала результатом багатомісячних переговорів за посередництва Катару між Венесуелою і США, була укладена після того, як Білий дім заявив, що йому необхідно побачити прогрес у звільненні ув'язнених, аби продовжити послаблення енергетичних санкцій проти Каракаса. Про послаблення санкцій США оголосили в жовтні у відповідь на згоду венесуельського уряду провести чесні вибори у 2024 році.

Хоча угоду можна розглядати як крок Мадуро назустріч вимогам США, повернення Сааба означає перемогу для президента Венесуели. Сааб ще не був засуджений, і його повернення до Венесуели раніше вважалося малоймовірним.

Вашингтон дав венесуельському уряду час до 30 листопада, щоб досягти прогресу у знятті заборони на державні посади для опозиційних кандидатів і почати звільняти політв'язнів, а також "неправомірно затриманих" американців, щоб уникнути відновлення санкцій.

Байден сказав журналістам, що він ще не говорив з Мадуро, але США виклали конкретні вимоги для проведення демократичних виборів і президент Венесуели погодився на всі з них.

США запроваджували жорсткі санкції проти Венесуели, щоб покарати уряд Мадуро після його переобрання у 2018 році, яке Штати та інші західні уряди відкинули як фіктивне. З 2019 року американські санкції заборонили державній нафтовій компанії країни PDVSA експортувати на обрані нею ринки.

Нещодавнє пом'якшення санкцій включає видачу шестимісячної ліцензії, що дозволяє видобуток, продаж і експорт венесуельської нафти та газу без обмежень щодо клієнтів або пунктів призначення, а також іншу ліцензію, що дозволяє укладати угоди з Minerven - венесуельською державною золотодобувною компанією.

Однак Міністерство фінансів США попередило, що готове відкликати ці дозволи в будь-який момент, якщо представники Мадуро не виконають своїх зобов'язань в угоді з опозицією.

Раніше видання NYT писало, що нафтова промисловість Венесуели зруйнувалася через погане управління та кілька років санкцій США, залишивши після себе зруйновану економіку та покалічене довкілля.

Проблеми національної нафтової промисловості посилилися корупційним розслідуванням зникнення нафтових грошей, яке призвело до десятків арештів та відставки міністра нафти країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі