США послабили нафтові санкції проти Венесуели: причина

Поділитися
Такі кроки стали результатом тривалих переговорів.

Адміністрація президента США Джо Байдена значно послабила санкції проти нафтового сектору Венесуели у відповідь на угоду, досягнуту між урядом і опозиційними партіями країни щодо виборів 2024 року. Про це повідомляє Reuters.

Нова ліцензія, видана Міністерством фінансів США, дозволила члену ОПЕК Венесуелі, яка перебувала під санкціями з 2019 року, видобувати та експортувати нафту на обрані нею ринки протягом наступних шести місяців без обмежень.

Державний секретар США Ентоні Блінкен привітав виборчі поступки президента Венесуели Ніколаса Мадуро, але заявив, що Вашингтон дав йому час до кінця листопада, аби почати знімати заборони з опозиційних кандидатів у президенти, а також звільняти політичних в'язнів і неправомірно затриманих американців.

Високопоставлений чиновник Державного департаменту, який говорив з Reuters на умовах анонімності, заявив про можливість скасування пом'якшення санкцій, якщо Мадуро не зробить відповідних дій.

Ці кроки США стали результатом багатомісячних переговорів, під час яких Вашингтон вимагав від Венесуели конкретних дій щодо проведення демократичних виборів в обмін на зняття деяких, але не всіх, жорстких санкцій, запроваджених за часів колишнього президента Штатів Дональда Трампа.

Це також є значним кроком у посиленні взаємодії адміністрації Байдена з Мадуро щодо різних питань - від енергетики до міграції, що є відходом від кампанії "максимального тиску", яку проводив Трамп проти соціалістичного уряду країни.

Представник керівної партії Венесуели Хорхе Родрігес, який очолює групу уряду на переговорах з опозицією, заявив на державному телебаченні, що послаблення санкцій вплине на всю нафтову діяльність.

"Можливість для будь-якої особи чи компанії приїхати до Венесуели з метою інвестування повністю відкрита", - зазначив він.

У вівторок, 17 жовтня, уряд Мадуро і опозиція досягли угоди про виборчі гарантії для голосування під міжнародним спостереженням, яке має відбутися в другій половині 2024 року. Але угода зупинилася на тому, що Мадуро не погодився відновити участь кандидатів від опозиції, яким було заборонено обіймати державні посади.

У своїй заяві Блінкен зазначив, що США діють "відповідно до давнього зобов'язання надавати послаблення американських санкцій у відповідь на конкретні кроки, спрямовані на проведення конкурентних виборів і повагу до прав людини та основоположних свобод".

Нові заходи США пом'якшили деякі санкції, але залишили чинними низку інших обмежень.

Попри це, заходи США можуть знову відкрити двері Венесуели для десятків нафтових компаній, які заморозили або скоротили свою діяльність у країні.

США запровадили жорсткі санкції проти Венесуели, щоб покарати уряд Мадуро після його переобрання у 2018 році, яке Штати та інші західні уряди відкинули як фіктивне. З 2019 року американські санкції заборонили державній нафтовій компанії країни PDVSA експортувати на обрані нею ринки.

Пом'якшення санкцій включає видачу шестимісячної ліцензії, що дозволяє видобуток, продаж і експорт венесуельської нафти та газу без обмежень щодо клієнтів або пунктів призначення, а також іншу ліцензію, що дозволяє укладати угоди з Minerven - венесуельською державною золотодобувною компанією.

Однак Міністерство фінансів США попередило, що готове відкликати ці дозволи в будь-який момент, якщо представники Мадуро не виконають своїх зобов'язань в угоді з опозицією.

США шукають шляхи збільшення світових потоків нафти, щоб вплинути на високі ціни, спричинені санкціями проти Росії та рішеннями ОПЕК+ про скорочення видобутку.

Але шанси на те, що експорт Венесуели зможе компенсувати ці скорочення, невеликі, якщо не буде значного збільшення інвестицій у зруйнований нафтовий сектор країни, кажуть експерти.

Раніше видання NYT писало, що нафтова промисловість Венесуели зруйнувалася через погане управління та кілька років санкцій США, залишивши після себе зруйновану економіку та покалічене довкілля.

Проблеми національної нафтової промисловості посилилися корупційним розслідуванням зникнення нафтових грошей, яке призвело до десятків арештів та відставки міністра нафти країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі